Movies by CraigWorks to aplikacji internetowa dla entuzjastów filmów, którzy chcą w prosty sposób zarządzać i cieszyć się własną kolekcja filmów.
Program dostępny jest w postaci serwera Web, dzięki czemu inne urządzenia w obrębie sieci lokalnej mogą uzyskać do niego dostęp z poziomu przeglądarki internetowej.
Za pośrednictwem programu pobierzemy z sieci informacje o filmie, skorzystamy z wbudowanego odtwarzacza VLC Media Player. Istnieje również możliwość streamowania filmów na urządzenia mobilne, grupowania oraz wyszukiwania z wykorzystaniem filtrów.
Movies by CraigWorks pozwala na tworzenie kont użytkowników z indywidualnymi ustawieniami. Przed instalacją programu należy się upewnić, że nasz system posiada niezbędne biblioteki Java Runtime oraz odtwarzacz VLC.
Kluczowe cechy:
- Przesyłanie strumieniowo filmy na komputery i urządzenia mobilne
- Tworzenie konta użytkowników z indywidualną historią przeglądania
- Filtrowanie widoczności filmów na koncie użytkownika
- Edycje filmowe (np. Theatrical Release, Director’s Cut)
- Zarządzanie filmami z wieloma plikami i zewnętrznymi plikami napisów (np. movie.srt)
- Uruchamianie serwera w trybie offline po zaimportowaniu danych filmowych.



