Instalki.pl » Demonstracje » Systemowe » Steam bez reklam na dzień dobry. Jak wyłączyć wyskakujące okienka?
Wtorek, 02 Czerwiec 2020 14:42, Wpisany przez Jan Domański
SteamPop-upy na start Steam mogą być przeszłością.

Launcher firmy Valve ma sporo przydatnych funkcji, ale nie wszystkich używamy cały czas. Niektórych mogą irytować pojawiające się prawie za każdym razem informacje o promocjach i nowościach w wyskakującym okienku zaraz po uruchomieniu. Można je w prosty sposób wyłączyć.

SteamTak wygląda wyskakujące zaraz po włączeniu Steam okienko z reklamą / foto. Instalki.pl

Wyłączanie pop-upów w Steam


Po starcie aplikacji klikamy w napis "Steam" w lewym górnym rogu. Wybieramy "Ustawienia", które są prawie na samym końcu. Wtedy pokazuje się nowe okienko z menu ustawień. Na liście po lewo szukamy 4 od góry pozycji, czyli "Interfejs".

SteamTak wchodzimy do menu Ustawień na Steam / foto. Instalki.pl

Tam wystarczy już tylko wykonać 2 ruchy. Domyślnie będzie zaznaczona dolna pozycja o długim opisie "Powiadamiaj mnie o dodatkach, zmianach w moich grach, nowościach i nadchodzących tytułach." Należy ją dezaktywować tak jak na załączonej grafice i finalnie nacisnąć na "OK", aby zatwierdzić zmiany.

SteamZaznaczone okienko musi być tak jak tutaj odznaczone / foto. Instalki.pl

Pozbycia się okienka z reklamami w Steam, to kilka sekund


Cała operacja trwała zapewne tylko kilka bądź kilkanaście sekund, a w efekcie pozbyliśmy się wyskakujących okienek z różnymi nowościami. Jeśli jednak chcemy do nich powrócić, to wchodzimy znów w dokładnie to samo miejsce menu i z powrotem zaznaczamy pozycję jako aktywną.

Ewentualnie możecie czerpać wiedzę o nowościach i wyprzedażach ze sklepu. Informacje, które częściowo pokrywają się z tym z wyskakujących okienek, można odnaleźć w działach "Wyróżnione" i "Aktualności" wchodząc w "Sklep" Steam.