Instalki.pl » Demonstracje » Systemowe » Synchronizacja Androida z Windowsem. Wyjaśniamy działanie aplikacji Twój telefon
Czwartek, 15 Listopad 2018 10:11, Wpisany przez Wojciech Błachno
Windows 10 Twój telefon
Jak w praktyce wygląda synchronizacja naszego smartfona z komputerem. 

October (a raczej November) 2018 Update, lub po prostu Windows 10 w wersji 1809, przynosi kilka fajnych nowości. Pomijając aspekt całego skandalu ze znikającymi plikami i wycofaniem aktualizacji, są to bardzo ciekawe i przydatne funkcje.

Jedną z nich jest aplikacja Twój telefon - można ją pobrać za darmo ze sklepu Microsoftu. Pozwala ona na synchronizację danych z naszego telefonu, z systemem Windows 10. Wszystko to za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Jak z tego skorzystać? To bardzo proste!

sgp pomocnik tt

Potrzebujemy jedynie smartfona z Androidem oraz zainstalowanej na nim aplikacji Pomocnik aplikacji Twój telefon. Można go pobrać wprost ze Sklepu Google Play. Tak właściwie, to nie jest nowa aplikacja, lecz zmodyfikowana aplikacja Microsoft Apps. Teraz jej głównym zadaniem jest właśnie pośredniczenie w synchronizacji między naszymi urządzeniami.

twój telefon1

Gdy już zainstalujemy aplikację, możemy przejść do etapu synchronizacji. Po upewnieniu się, że oba urządzenia są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi, uruchamiamy aplikację na smartfonie, logujemy się na nasze konto Microsoft i nadajemy niezbędne uprawnienia.

twój telefon all

Następnie będziemy musieli wyrazić na naszym telefonie zgodę na łączenie z komputerem. Prośba o zgodę pojawi się jako powiadomienie. Po jej udzieleniu nasz telefon będzie się automatycznie łączyć z komputerem, gdy tylko znajdą się w tej samej Sieci.

twój telefon3

Aplikacja na chwilę obecną pozwala na przesyłanie zdjęć oraz odczytywanie i wysyłanie Wiadomości SMS, a sam proces synchronizacji jest bardzo szybki. W przyszłości, za pośrednictwem tej aplikacji będzie możliwe również przekierowywanie połączeń telefonicznych.

twój telefon2

Jest o zdecydowanie jedna z najbardziej praktycznych nowości w Windows 10, jakie zawitały do systemu od wielu, wielu lat. Jeśli Microsoft nie porzuci rozwoju tej aplikacji, to wkrótce stanie się ona naprawdę uniwersalnym narzędziem.