Instalki.pl » Demonstracje » Systemowe » Windows 10 wciąż można otrzymać za darmo. Zobacz, jak to zrobić
Piątek, 13 Styczeń 2017 13:29, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10
Darmowa aktualizacja nieoficjalnie wciąż dostępna.

Choć oficjalnie Windows 10 można było zainstalować za darmo do końca lipca 2016 roku, wciąż istnieje sposób, aby tego dokonać. Cały proces wyjaśniamy w poniższym poradniku.

Microsoft oficjalnie zakończył promocję, jednak skorzystanie z dedykowanego narzędzia wciąż nie wymaga od nas wpisania licencji Windows 10. Wystarczy posiadać legalną wersję Windows 7 lub Windows 8, by zaktualizować system do Dziesiątki.1. Pobieramy narzędzie dostępne w tym miejscu. Uruchamiamy je i wybieramy „Uaktualnij ten komputer teraz”.

win 10
2. Rozpocznie się proces pobierania plików. Gdy wszystko będzie gotowe, zaczynamy instalację.

windows 10
3. Warto przed przystąpieniem do instalacji kliknąć „Zmień elementy do zachowania”. Dzięki temu określimy, które elementy systemu mają zostać zachowane (pliki osobiste i aplikacje, pliki osobiste lub nic).

windows 10
W trakcie instalacji komputer może się kilka razy zrestartować. Po wszystkim przywita nas ekran startowy Windows 10.

Instalator nie powinien prosić nas o klucz licencyjny, a to oznacza, że wciąż akceptowane są oryginalne licencje Windows 7 oraz Windows 8.

Gdyby jednak wystąpił komunikat o błędzie, istnieje inny sposób na darmową instalację Windows 10. W takim przypadku przechodzimy na tę stronę, a następnie naciskamy „Uaktualnij teraz”.

windows technologie pomocnicze
Licencja ta co prawda jest przeznaczona dla osób korzystających z technologii pomocniczych, jednak Microsoft w żaden sposób tego nie weryfikuje, dzięki czemu możemy przeprowadzić darmową aktualizację.