Instalki.pl » Demonstracje » Systemowe » Jak wyłączyć wszystkie reklamy w Windows 10?
Wtorek, 04 Październik 2016 14:01, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10 notebook
Kilka prostych sposobów na pozbycie się treści reklamowych z systemu.

Najnowszy system operacyjny Microsoftu zdobył spore grono fanów, jednak część użytkowników nie jest zadowolona z niektórych rozwiązań Windows 10. Wśród kontrowersyjnych elementów można wymienić między innymi reklamy.

Na szczęście użytkownik może je całkowicie wyłączyć, choć wymaga to dostosowania kilku opcji. Poniżej przedstawiamy, jak tego dokonać.

Wyłącz reklamy na ekranie blokady

Windows 10 może od czasu do czasu wyświetlać reklamy na ekranie blokady. Na szczęście można je całkowicie wyłączyć. Aby tego dokonać, przechodzimy do Ustawienia → Personalizacja → Ekran Blokady. Następnie jako tło zaznaczamy obraz lub pokaz slajdów. Pozostawienie „W centrum uwagi Windows” może spowodować, że reklamy będą wyświetlane.

2016-10-04 14h38 52-min

Wyłącz sugerowane aplikacje

Microsoft może od czasu do czasu proponować nam aplikacje ze Sklepu Windows. Pojawiają się one w Menu Start i dla niektórych mogą być irytujące, szczególnie, że trafiają tam też płatne pozycje.

Aby je wyłączyć, przechodzimy do Ustawienia → Personalizacja → Start. Następnie odznaczamy pozycję „Czasami pokazuj sugestie w menu Start”.

2016-10-04 14h42 36-min

Wyłącz porady Windows

Reklamy i propozycje nowych aplikacji mogą być też przemycane w poradach systemu Windows, które co jakiś czas pojawiają się w systemie. Microsoft może w ten sposób sugerować np. korzystanie z przeglądarki Edge.

Funkcję tę można wyłączyć przechodząc do Ustawienia → System → Powiadomienia i akcje. Następnie odznaczamy „Pokaż porady dotyczące systemu Windows”.

2016-10-04 14h46 19-min
«« Początek « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 2)