Instalki.pl » Demonstracje » Systemowe » Naprawa Windows 7 za pomocą dysku instalacyjnego
Czwartek, 07 Maj 2015 14:55, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Windows 7

Windows 7 to obecnie najpopularniejszy system Microsoftu, który jest dopracowany pod wieloma względami. Niekiedy jednak normalne funkcjonowanie może zostać przerwane przez poważny błąd. Zamiast od razu uciekać się do reinstalacji, warto skorzystać z narzędzia naprawczego dostępnego bezpośrednio na płycie instalacyjnej systemu. W tym poradniku pokazujemy, jak tego dokonać.

1. Do uruchomienia narzędzia naprawy systemu potrzebny jest nam dysk instalacyjny z Windows 7. Wkładamy go do napędu i uruchamiamy ponownie komputer.

2. Instalator powinien uruchomić się automatycznie. Jeżeli tak się nie stało, należy zmienić kolejność bootowania systemu.

3. Przy ustawieniach regionalnych naciskamy przycisk Dalej.

capture 01
4. W następnym okienku wybieramy „Napraw komputer” (ang. Repair your computer).

capture 02
5. Narzędzie wyszuka dostępne instalacje systemu. Wybieramy tę, którą chcemy naprawić i przechodzimy dalej.

capture 03
6. Następnie wybieramy jedną z interesujących nas opcji, która posłuży nam do naprawy Windows 7. Dostępne jest (kolejno) Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania, przywracanie systemu, odzyskiwanie obrazu systemu, diagnostyka pamięci systemu Windows oraz wiersz poleceń. Dla ułatwienia prezentujemy zrzut ekranu zarówno z polskiej, jak i angielskiej wersji systemu.

capture 04
capture 05
W większości przypadków najbardziej odpowiednia będzie pierwsza opcja. Narzędzie automatycznie wykryje problemy i postara się je naprawić, dzięki czemu możliwy będzie rozruch systemu. Przydatna jest również funkcja przywracania systemu.