Instalki.pl » Demonstracje » Systemowe » Jak dodać program do Autostartu?
Poniedziałek, 08 Grudzień 2014 14:43, Wpisany przez Wojtek Onyśków
autostart
System Windows umożliwia szybkie uruchamianie programów zaraz po starcie systemu. Aby było to możliwe, aplikacje muszą być umieszczone w tak zwanym Autostarcie. W tym poradniku pokazujemy, jak dodać dowolny program do Autostartu, by uruchamiał się wraz z rozruchem systemu.

Windows 7

1. W przypadku Windows 7 sprawa jest wybitnie prosta. W pierwszej kolejności odnajdujemy program, który chcemy dodać do Autostartu. Klikamy prawym przyciskiem myszy na pliku wykonawczym (rozszerzenie EXE), a następnie wybieramy „Kopiuj”.

autostart 1
2. Otwieramy Menu Start -> Wszystkie programy. Odszukujemy folder Autostart, a następnie klikamy na nim prawym przyciskiem myszy, wybierając „Otwórz”.

autostart 2
3. W otworzonym folderze klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy „Wklej skrót”.

autostart 3
4. Gotowe! Od tej pory wybrany program będzie się uruchamiał podczas startu systemu.

Windows 8

1. W przypadku Windows 8 sprawa wygląda identycznie. Jedyna trudność polega na zlokalizowaniu folderu Autostart. Można to zrobić poprzez naciśnięcie klawiszy Win + R, a następnie wpisanie komendy:

  • shell:Startup - jeśli chcemy dodać program do Autostartu dla aktualnie zalogowanego użytkownika
  • shell:Common Startup - jeśli chcemy dodać program do Autostartu dla wszystkich użytkowników w systemie

autostart 4 2. Po wpisaniu i zaakceptowaniu komendy otworzy nam się folder Autostart. Podobnie jak w przypadku Windows 7, wystarczy tu wkleić skrót programu.

autostart 5