Instalki.pl » Demonstracje » Systemowe » Jak zdobyć darmową 270-dniową licencję Windows 8?
Poniedziałek, 28 Kwiecień 2014 13:31, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Windows 8.1 logo

Licencja systemu Windows 8 to koszt nawet kilkuset złotych, w zależności od wybranej wersji. Na szczęście Microsoft udostępnia 90-dniową wersję próbną, aby każdy użytkownik mógł spokojnie przetestować możliwości kafelkowego systemu i ewentualnie zdecydować się na zakup. Istnieje jednak legalny sposób, aby darmową licencję wydłużyć do nawet 270 dni. W tym poradniku pokazujemy, jak tego dokonać.

Prezentowany poniżej sposób można stosować bez obaw - jest całkowicie legalny. W pierwszej kolejności pobieramy system operacyjny z tego miejsca i instalujemy go na naszym komputerze. Jest to wersja testowa Windows 8.1 Enterprise, która nie wymaga podawania żadnego klucza. Domyślnie działa przez 90 dni od momentu instalacji.

Po tym czasie dostęp do systemu zostanie ograniczony. Istnieje jednak sposób, aby wydłużyć licencję o kolejne 180 dni. W tym też celu naciskamy prawym przyciskiem myszki na przycisk Start i wybieramy „Wiersz poleceń (administrator)” - „Command Prompt (Admin)”.

wydluzenie darmowej licencji windows8 1
Wpisujemy komendę slmgr /dli, aby otrzymać dokładne informacje na temat naszej licencji (m.in. pozostały czas do wygaśnięcia).

wydluzenie darmowej licencji windows8 2
Jeżeli do końca licencji pozostało kilka dni, możemy wydłużyć ten okres. W tym celu wpisujemy komendę slmgr /rearm.

wydluzenie darmowej licencji windows8 3
Okres próbny zostanie odnowiony po ponownym zrestartowaniu komputera. Komendę tę można wykorzystać maksymalnie 2 razy, wydłużając licencję do maksymalnie 270 dni. Należy pamiętać, aby wykonywać operację pod koniec trwania okresu próbnego.