Instalki.pl » Demonstracje » Systemowe » Windows 8.1: Przegląd nowości
Czwartek, 17 Październik 2013 12:39, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Windows 8.1

Microsoft udostępnił Windows 8.1, czyli darmową aktualizację do swojego najnowszego systemu operacyjnego. Każdy użytkownik może ją zainstalować i na własnej skórze przekonać się, czy usprawnia ona codzienne korzystanie z komputera. Windows 8.1 przynosi sporo nowości, jednakże część z nich może być niedostrzegalna gołym okiem. Dlatego też postanowiliśmy szczegółowo opisać wszystkie nowinki, aby użytkownicy rozpoczynający swoją przygodę z tym systemem nie czuli się zagubieni.

Klasyczny pulpit

Prawdopodobnie najgłośniej zapowiadaną nowością jest powrót przycisku Start, którego zabrakło w bazowej wersji Windows 8. Co prawda nie otrzymał on funkcjonalności znanej chociażby z Siódemki, jednakże jest to ukłon w stronę starszych użytkowników. Użycie go spowoduje, że zostaniemy przeniesieni do ekranu startowego, z charakterystycznym kafelkowym interfejsem.

win81 prezentacja 1
Po kliknięciu na nim prawym przyciskiem myszki otrzymamy szybki dostęp do listy najczęściej używanych funkcji, wśród których znajdziemy panel sterowania, wyszukiwarkę czy chociażby opcje zasilania. Jest to zatem ciekawy substytut klasycznego menu start.

win81 prezentacja 2
W Windows 8.1 można ustawić automatyczne logowanie do klasycznego pulpitu podczas startu systemu. W ten sposób ominiemy interfejs Metro, który nie każdemu przypadł do gustu. Jak tego dokonać, piszemy w osobnym poradniku.

win81 prezentacja 9
Aktualizacja 8.1 przynosi także więcej możliwości konfiguracyjnych. Oprócz wspomnianego wyżej logowania bezpośrednio do pulpitu, możemy wyłączyć nawigację poprzez narożniki. Wtedy też do przełączania się na ekran Modern posłuży nam przycisk Start.
«« Początek « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 3)