Instalki.pl » Demonstracje » Systemowe » Windows 8.1: Wyłączenie gorących narożników
Wtorek, 09 Lipiec 2013 15:24, Wpisany przez Wojtek Onyśków
Windows8-1 startWindows 8.1 posiada wiele ciekawych funkcji związanych z kafelkowym interfejsem, jednakże mogą one być uciążliwe dla użytkowników, którzy zdecydowaną większość czasu spędzają na ekranie klasycznego pulpitu. Podczas uruchamiania aplikacji na całym ekranie czy po prostu podczas intensywnej pracy w systemie możemy przypadkowo aktywować boczny pasek (charm bar) lub listę aplikacji, zjeżdżając kursorem do prawego lub lewego narożnika. W tym poradniku pokazujemy, jak się przed tym zabezpieczyć.

1. Windows 8.1 oferuje możliwość wyłączenia stref aktywujących w prawym i lewym rogu ekranu. Aby tego dokonać, klikamy prawym przyciskiem myszki na pasku zadań, a następnie wybieramy „Properties”.

charm disable_1
2. Na zakładce „Navigation” odznaczamy dwie pierwsze opcje. Dzięki temu ani lista aktywnych aplikacji, ani charm bar nie będą się wyświetlały po najechaniu w prawy bądź lewy róg ekranu.

charm disable_2
3. Nie oznacza to jednak, że utracimy całkowity dostęp do tych funkcji. Aby przywołać charm bar, wystarczy nacisnąć kombinację klawiszy Windows + C, natomiast zmiana aplikacji to Windows + TAB.