Instalki.pl » Demonstracje » Systemowe » Instalacja Windows 8.1 z obrazu ISO
Piątek, 28 Czerwiec 2013 13:47, Wpisany przez Wojtek Onyśków
beta fishWindows 8.1 w wersji testowej ujrzał już światło dzienne i każdy zainteresowany może go zainstalować na swoim komputerze całkowicie za darmo. Niestety ze względu na brak polskiej wersji językowej, aktualizacja z Windows 8 poprzez Windows Store jest niemożliwa i należy pobrać osobny obraz ISO. W tym poradniku pokazujemy krok po kroku, jak zainstalować Windows 8.1 na naszym komputerze.


1. Pobieramy odpowiedni obraz systemu z naszego działu download. Niestety aktualnie wersja polska jest niedostępna.

2. Tworzymy bootowalny pendrive z obrazu ISO - zobacz poradnik, jak tego dokonać.

3. Uruchamiamy ponownie komputer, startując go z dysku USB. Jeżeli czynność się nie powiedzie, należy odpowiednio ustawić kolejność bootowania w BIOS-ie.

4. Alternatywnie instalację możemy uruchomić na aktualnej wersji Windowsa, W tym celu pobrany obraz płyty montujemy w wirtualnym napędzie. Jak tego dokonać, wyjaśniamy w osobnym poradniku. Następnie uruchamiamy plik setup.exe, znajdujący się na płycie. Uwaga: poniżej prezentujemy instalację systemu z dysku USB, jednakże większość kroków wygląda identycznie.

5. Po wystartowaniu komputera z dysku USB naszym oczom ukaże się ekran wyboru języka. Pozostawiamy angielski, jednakże obłożenie klawiatury zmieniamy na „Polish programmers”.

Windows81 1
6. W następnym okienku wybieramy „Install now”.

Windows81 2
«« Początek « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 5)