Instalki.pl » Demonstracje » Systemowe » VirtualBox: uruchamianie wirtualnej maszyny. Cz. I
Wtorek, 18 Czerwiec 2013 10:22, Wpisany przez Łukasz Nawrotek
VirtualBox VirtualBox jest darmowym, lecz profesjonalnym programem do obsługi maszyn wirtualnych. W prosty i bezpieczny sposób możemy korzystać z wielu systemów. Takie maszyny możemy wykorzystać np. podczas testowania oprogramowania. W pierwszej części przedstawiamy jak uruchomić wirtualną maszynę wykorzystując program VirtualBox.


Na samym początku pobieramy program VirtualBox i instalujemy go na naszym komputerze. Po zainstalowaniu uruchamiamy program i klikamy na przycisk New.


virtualbox1 1

 

W nowym oknie wpisujemy w pole Name nazwę naszej maszyny, może to być dowolna nazwa. Następnie rozwijamy listęType i wskazujemy, z jakiej rodziny jest system, w naszym przypadku będzie to Microsoft Windows. Na końcu za pomocą listy Version wskazujemy konkretną wersje systemu. Klikamy Next.


virtualbox1 2

 

Wybieramy z ilu megabajtów pamięci RAM będzie mogła korzystać wirtualna maszyna. Wybrany przez nas rozmiar pamięci jest uzależniony od wymagań systemu. Na koniec klikamy Next.


virtualbox1 3

 

Teraz decydujemy czy chcemy stworzyć wirtualny dysk twardy dla naszej maszyny. Jeżeli nie chcemy instalować systemu na wirtualnym dysku i będziemy korzystać z live CD możemy wybrać Do not add a virtual hard drive. W większości przypadku należy wybraćCreate a virtual hard drive now, czyli stworzenie wirtualnego dysku. Po wybraniu danej opcji klikamy na przycisk Create.


virtualbox1 4

 

Wybieramy typ wirtualnego dysku twardego. Możemy zostawić VDI i kliknąć Next.


virtualbox1 5

 

Zostawiamy zaznaczone pole Dynamically allocated, czyli dynamiczna alokacja. Kilkamy Next.


virtualbox1 6

 

«« Początek « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 2)