Instalki.pl » Demonstracje » Systemowe » Windows 7: Trwałe usuwanie sterowników
Poniedziałek, 29 Kwiecień 2013 15:03, Wpisany przez Wojtek Onyśków
driver sweeperSterowniki mają to do siebie, że często wywołują konflikty w połączeniu z innymi urządzeniami. Dlatego też przed każdą wymianą sprzętu warto upewnić się, czy aby na pewno sterownik służący do obsługi starego urządzenia został poprawnie odinstalowany. Unikniemy dzięki temu wielu problemów z niewłaściwie działającym sprzętem. W tym poradniku wyjaśniamy krok po kroku, jak trwale i skutecznie usuwać sterowniki.


Do tej czynności użyjemy zewnętrznego, darmowego programu o nazwie Driver Sweeper. Można go pobrać z naszych zasobów. Po instalacji uruchamiamy program. Naszym oczom ukaże się menu główne.

driver sweeper1
Domyślnie program jest po angielsku, jednakże w opcjach można również wybrać język polski. W tym celu przechodzimy na zakładkę „Language”, a następnie z rozwijanego menu wybieramy „Polish”, po czym naciskamy przycisk „Apply”.

driver sweeper2
Przechodzimy ponownie do zakładki „Analizuj i czyść”. Z wyświetlonej listy wybieramy sterownik, który chcemy usunąć. Zaznaczamy go z lewej strony a następnie naciskamy „Analizuj”.

driver sweeper3
Zostaną wyświetlone wszystkie pliki powiązane z wybranym przez nas sterownikiem. Domyślnie są one wszystkie zaznaczone i gotowe od usunięcia. Naciskamy przycisk „Czyść”.

driver sweeper4
Program przeprowadzi deinstalację sterowników, po czym poprosi nas o ponowne uruchomienie komputera. Po tej czynności będziemy mogli spokojnie zainstalować nowe oprogramowanie bez obawy, że w systemie znajdują się pozostałości po poprzednim sterowniku.