Instalki.pl » Demonstracje » Systemowe » Jak uruchomić BIOS?
Poniedziałek, 29 Kwiecień 2013 14:15, Wpisany przez Wojtek Onyśków
biosBIOS to bardzo prosty system, który jest umieszczony na płycie głównej. Pozwala on na zapisanie podstawowych informacji na temat komputera. Z jego poziomu możemy także ustawić poszczególne opcje - np. kolejność bootowania. Jest to swego rodzaju przedsionek komputera, który wywołuje uruchomienie systemu i szereg innych czynności. Niekiedy przychodzi potrzeba do zajrzenia do BIOS-u i przestawienia konkretnej opcji. Jak tego dokonać?


Do BIOS-u możemy wejść podczas startu komputera, wciskając odpowiedni klawisz. Może on się różnić w zależności od rodzaju płyty głównej, którą posiadamy oraz samej wersji BIOS-u. Zazwyczaj jest to jednak klawisz F2, Delete, a czasami także F8. Warto zatem spróbować któregoś z nich. Jeżeli nie jesteśmy pewni, zalecamy pulsacyjnie naciskać np. dwa z nich.

Podczas startu komputera na ekranie wyświetla się dokładny klawisz, który musimy nacisnąć. Widnieje on zazwyczaj obok napisu BIOS Setup. Nazwa może się troche różnić, jednakże w ogólnym rozrachunku powinniśmy się dowiedzieć, jaki klawisz należy używać.

bios run