Instalki.pl » Demonstracje » Systemowe » Windows 7: Zmiana ekranu logowania
Wtorek, 26 Marzec 2013 15:50, Wpisany przez Wojtek Onyśków
logonWindows 7 posiada podstawowy schemat logowania, który po pewnym czasie może się znudzić. W systemie zaimplementowana została jednak możliwość zmiany tła podczas logowania, jednakże funkcja ta jest domyślnie ukryta. Ten poradnik krok po kroku wyjaśnia, jak ustawić własny ekran logowania.Funkcja zmiany ekranu logowania jest domyślnie wyłączona, dlatego też w pierwszej kolejności musimy ją uaktywnić w rejestrze. W tym celu klikamy na start, a następnie w polu wyszukiwania wpisujemy regedit i naciskamy klawisz Enter.

logon1
Odnajdujemy następującą ścieżkę: HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Authentication\ LogonUI\ Background

logon2
Po prawej stronie zauważymy plik o nazwie OEMBackground.

logon3
Jeżeli takowego wpisu nie posiadamy, należy go utworzyć. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na wolnej przestrzeni, wybieramy „Nowy”, a następnie „Wartość DWORD”.

logon4
Jako nazwę wpisujemy OEMBackground. Następnie klikamy dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na pliku, by edytować jego wartość. W pole „Dane wartości” wpisujemy 1.

logon5
W tym momencie możliwość zmiany tła ekranu logowania jest uaktywniona. Należy jednak pamiętać, że każdorazowa zmiana kompozycji w systemie Windows sprawi, iż wartość OEMBackground automatycznie zostanie zmieniona na 0 i trzeba będzie ponownie przechodzić przez wyżej opisany proces.

logon6
W następnym kroku pozostaje podmienić ekran logowania. Należy pamiętać, iż obrazek nie może przekraczać 256 KB wielkości oraz w miarę możliwości powinien być dopasowany do rozdzielczości naszego ekranu. W przeciwnym wypadku może się okazać, iż nasze tło jest rozciągnięte.

Aby podmienić obraz, należy przejść do folderu znajdującego się na partycji systemowej. Odnajdujemy ścieżkę X:\Windows\System32\oobe\info\backgrounds (gdzie X jest oznaczeniem dysku, na którym zainstalowany został system Windows).

logon7
Może się jednak zdarzyć, że foldery „info” oraz „backgrounds” nie będą istniały. Należy je w takim wypadku utworzyć. Następnie do folderu „backgrounds” kopiujemy interesujący nas obrazek w formacie jpg. Jako nazwę ustawiamy backgroundDefault.jpg.

logon8
Zmiany będą widoczne natychmiast, nie trzeba w tym celu restartować systemu. Wystarczy, że wylogujemy się na chwilę bądź po prostu przełączyły użytkownika.