Instalki.pl » Demonstracje » Systemowe » Daemon Tools: Emulacja wirtualnego napędu
Środa, 13 Marzec 2013 16:11, Wpisany przez Wojtek Onyśków
demonEmulacja dysków wirtualnych jest coraz bardziej popularna. Producenci oprogramowania dystrybuowanego drogą elektroniczną często oddają do naszej dyspozycji obraz płyty, który należy emulować za pomocą programu. W tym poradniku pokazujemy, w jaki sposób można to zrobić, korzystając z najbardziej popularnej aplikacji do tego przeznaczonej – Daemon Tools Lite.


W pierwszej kolejności pobieramy i instalujemy Daemon Tools Lite. Proces instalacji jest prosty i przyjemny. Program można ściągnąć z naszych zasobów. Włączamy aplikację. Naszym oczom ukaże się menu główne.

demon1
Aby zamontować interesujący nas obraz płyty, należy kliknąć na ikonce znajdującej się z lewej strony.

demon2
Następnie odnajdujemy ścieżkę pliku o rozszerzeniu .iso, który chcemy emulować. Wybieramy interesujący nas obraz i zatwierdzamy przyciskiem „Otwórz”.

demon3
Pozycja zostanie dodana do naszej listy. Teraz wystarczy nacisnąć na wybranym obrazie i kliknąć opcję „Zamontuj”.

demon4
Obraz zostanie zamontowany, po czym wyskoczy nam okienko autostartu. Od tej pory plik jest emulowany, tkwiąc w wirtualnym napędzie. Możemy z niego korzystać w taki sam sposób, jak ze zwykłego nośnika.

demon5
Daemon Tools Lite posiada również funkcję dodania większej ilości wirtualnych napędów. Aby to zrobić, wystarczy wybrać opcję „Dodaj wirtualny napęd DT”. Istnieje także możliwość utworzenia napędu SCSI, jednakże jest on przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników. W większości przypadków DT w zupełności wystarczy.

demon6
Po chwili nowy napęd wirtualny zostanie dodany do systemu, o czym świadczy ikonka.

demon7
Program Daemon Tools Lite oferuje możliwość stworzenia maksymalnie czterech dysków wirtualnych, które możemy dowolnie emulować według powyższego schematu.