Instalki.pl » Demonstracje » Multimedia » Jak udostępnić gry z PS4? [Poradnik]
Wtorek, 16 Kwiecień 2019 10:42, Wpisany przez BS
ps4 padyUdostępniamy konto.

Jeżeli jesteście posiadaczami konsoli PlayStation 4 i uwielbiacie zbierać gry w pudełkach to zapewne zdarzyło się Wam choć raz wymieniać, bądź pożyczać komuś gry. Jednak sprawa ta komplikuje się w przypadku posiadania gier w wersji cyfrowej. W teorii nie da się nikomu dać gry na PS4 bez konta - co eliminuje możliwość chociażby zdobywania trofeów. Ale to tylko teoria. W praktyce bowiem istnieje dość prosty sposób na dzielenie się zawartością naszego konta.

Kluczem jest tutaj ustawienie konta podstawowego na konsoli. Jest to praktyka dość częsta wśród graczy, którzy mają do siebie zaufanie. Jej największymi zaletami są możliwość zdobywania osiągnięć, grania multiplayer i pełna legalność - nie musimy się martwić o zbanowanie konsoli, ponieważ sposób ten jest dozwolony przez PS.

Jeśli bowiem ustawimy konto z podłączonym profilem PSN jako podstawowe w ustawieniach konsoli, każdy użytkownik będzie mógł bez problemu korzystać z zawartości tego konta. Dotyczy to zarówno gier, jak i wszelkich cyfrowych treści - w tym PlayStation Plus (co sprawia, że możecie zdecydować się na przykład na zakup PS+ na dwie osoby). Konto może być ustawione jako podstawowe na jednej konsoli jednocześnie. Jak więc możemy korzystać z niego na dwóch różnych konsolach?

Mamy konsolę A i konto A. Nasz znajomy natomiast posiada konsolę B z kontem B. Musimy ustawić konto A jako podstawowe na konsoli B, a następnie na tej samej konsoli zalogować się na konto B. Wcześniej na konsoli A trzeba jednak dezaktywować PS4 jako podstawowe.

Dzięki temu gracz na konsoli B, grając na koncie B ma dostęp do zawartości konta A. Może to być dość zagmatwane, dlatego udostępniamy poniżej grafikę, która często udostępniana jest wśród graczy PlayStation. 

sp4 games share

Jak ustawić konto jako podstawowe na PS4?


Jest to znacznie łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Musimy zrobić tylko kilka kroków.

1. Wchodzimy w ustawienia naszej konsoli. Aby to zrobić należy w menu głównym przejść raz do góry, a następnie kilka razy w prawo, aż do przedostatniej ikonki.

ps4 konto 1

2. Następnie wybieramy zakładkę Zarządzanie kontami (ważne: musimy być zalogowani na profilu z podłączonym kontem PSN, które chcemy ustawić jako podstawowe)

ps4 konto 2

3. Wybieramy opcję Aktywuj jako podstawowe PS4

ps4 konto 3

4. Klikamy Aktywuj. Po tym na dole powinien pojawić się komunikat informujący o tym, że dana konsola została aktywowana jako podstawowa. 

ps4 konto 4

I to tyle. Po wykonaniu opisanych kroków na dwóch konsolach, mamy nieograniczony dostęp do zawartości obu kont na każdej z nich. Od teraz możemy na przykład kupować gry w wersji cyfrowej za pół ceny razem z najlepszym przyjacielem.