Instalki.pl » Demonstracje » Multimedia » Trzy proste sposoby jak dodać muzykę do filmu
Środa, 13 Luty 2019 15:39, Wpisany przez Antoni Zaborski
Jak dodać muzykę
Dodajemy muzykę do naszych filmów

Chciałbyś, żeby nagrany przez ciebie film oglądało się przyjemniej? Podłożenie muzyki pod ścieżkę dźwiękową to jeden z najprostszych zabiegów, dzięki któremu materiał wideo może zyskać na atrakcyjności. Jak to zrobić? Przedstawiamy trzy sposoby, jak bez większego wysiłku modyfikować podkład dźwiękowy w dowolnym filmie.

Na komputerze z Windowsem

Aby podłożyć muzykę pod dowolny film na komputerze z systemem Windows nie potrzeba żadnego zewnętrznego oprogramowania. Wystarczy do tego aplikacja Zdjęcia, która znajduje się w bazowym pakiecie, dostępnym od nowości w każdym komputerze z Windowsem 10.

Chcąc podłożyć muzykę pod film musimy więc kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybrany plik wideo, następnie najechać kursorem na opcję "Otwórz za pomocą", a gdy pojawi się wysuwane menu, zaznaczyć aplikację Zdjęcia.

Kiedy film uruchomi się w aplikacji, należy kliknąć w znajdujący się na górze przycisk "Edytuj i utwórz", a następnie "Utwórz film z tekstem".

Jak dodać muzykę 1
Kiedy to zrobimy, powinien uruchomić się specjalny edytor, w którym możemy ulepszać, modyfikować, a także tworzyć zupełnie nowe filmy z kilku różnych. W celu dodania muzyki, wystarczy kliknąć "Dźwięk" na górnym pasku, a potem "Muzyka".

Jak dodać muzykę 2
Po tym kroku naszym oczom powinno ukazać się okno, w którym będziemy mieli możliwość wybrania jednej z kilku systemowych propozycji, albo przejścia do zakładki "Twoja muzyka", gdzie za pomocą przycisku "Wybierz plik muzyczny" będziemy mogli odnaleźć w systemie plik z naszym utworem.

Jak dodać muzykę 3
Kiedy klikniemy "Gotowe", aplikacja automatycznie podłoży wybraną piosenkę pod film. Teraz pozostaje tylko zapisać projekt za pomocą przycisku "Wyeksportuj lub udostępnij" w prawym górnym rogu i film z wybraną przez nas muzyką zacznie się renderować (przetwarzać) - jeśli wideo nie jest długie, powinno to potrwać maksymalnie kilka minut.

Jak dodać muzykę 5

Na smartfonie z Androidem

Jeśli chodzi o smartfony lub tablety, nie każde urządzenie jest domyślnie w wyposażone w aplikację do edycji wideo. Nie jest to jednak duży problem, ponieważ w Sklepie Play wręcz roi się od tego typu programów. Mamy do wyboru bardzo proste, darmowe pozycje, jak i takie bardziej zaawansowane, za które czasami trzeba niemało zapłacić. Dodanie muzyki do filmu jest jednak najprostszą formą edycji filmu, a więc taką funkcję znajdziemy w większości aplikacji.

My wybraliśmy pierwszą z brzegu - popularny InShot. Aby za jego pomoca dodać własny dźwięk do wideo, należy wybrać ikonkę "Wideo" w menu głównym.

Jak dodać muzykę 6
Wyświetli się nam galeria zdjęć i filmów znajdujących się na telefonie, w której należy zaznaczyć film, który ma być edytowany.

Jak dodać muzykę 7
Kiedy wybierzemy plik i zatwierdzimy go zielonym "ptaszkiem" w dolnej części ekranu wyświetli się pierwszy kadr z wideo i listwa z narzędziami do jego edycji. Jak nietrudno się domyślić, wybieramy ikonkę "Muzyka",

Jak dodać muzykę 8
a następnie "Moja muzyka", aby wybrać z listy utwór o który nam chodzi.

Jak dodać muzykę 9
Teraz wystarczy tylko zatwierdzić i zapisać, a na naszym telefonie pojawi się gotowy film z muzyką grającą w tle.

Na YouTube

Jeśli zamierzasz publikować swój film, dobrym rozwiązaniem może być edytowanie go bezpośrednio na stronie YouTube. Narzędzie YouTube Studio umożliwia bowiem dokonywanie prostych modyfikacji w materiale wideo, w tym zmianę podkładu dźwiękowego. Aby dodać do filmu muzykę należy w pierwszej kolejności przesłać plik na serwery YouTube. Trzeba pamiętać, że dodanie go do serwisu nie jest równoznaczne z tym, że ktokolwiek oprócz nas będzie mógł go oglądać (wystarczy zaznaczyć, że film jest Prywatny).

Wgranie filmu będzie możliwe od razu po zalogowaniu się na stronie www.youtube.com. Kiedy film będzie już znajdował się w naszej bibliotece, należy kliknąć na jego miniaturkę.

Jak dodać muzykę 10
Otworzy się panel zarządzania, z menu po lewej stronie, gdzie powinniśmy wybrać przycisk "Edytor".

Jak dodać muzykę 11
Kiedy to zrobimy, uruchomi się prosty edytor, z możliwością wybrania podkładu dźwiękowego po naciśnięciu opcji "Dźwięk" zaraz pod osią czasu.

Jak dodać muzykę 12
YouTube domyślnie proponuje wybranie gotowych podkładów, które nie są chronione prawami autorskimi.