Instalki.pl » Demonstracje » Multimedia » Nie chcesz być królikiem doświadczalnym Netflixa? Oto jak szybko i prosto wyłączyć udział w testach
Poniedziałek, 07 Styczeń 2019 09:38, Wpisany przez BS
netflix laptop
Gdyby coś nie przypadło Ci do gustu.

Netlix, Instagram, YouTube, Facebook i wiele innych. Aplikacje, bądź strony internetowe często wprowadzając nową funkcję, postanawiają ją przetestować. Nie jest to jednak opcja dla chętnych. Wybierane zostają osoby, których profil będzie najbardziej pasować do testu - często opiera się to głównie o kraj zamieszkania. Jednak czasami mamy wybór i wcale nie musimy być królikami doświadczalnymi, na których giganci sprawdzają nowe funkcje. Taką możliwość daje nam między innymi Netflix.

Temat brania udziału w testach nowych funkcji pojawił się po dodaniu takiego małego okienka podczas oglądania:

showmethatscene

Jest to przycisk do ponownego odtwarzania ciekawych scen, o którym pisaliśmy już jakiś czas temu. Funkcja ta jednak nie przypadła do gustu użytkownikom i wielu z nich chciałoby się jej pozbyć.A jak można to zrobić? Bardzo łatwo i szybko.

Jak wyłączyć udział w testach Netflix


1. Na początku musimy zalogować się na swoje konto Netflix, a następnie przejść do sekcji Konto

netflix test 1

2. Zjeżdżamy do sekcji Ustawienia i wybieramy opcję Udział w testach

netflix test 2

3. Na kolejnej stronie musimy jedynie przełączyć suwak przy opcji Chcę brać udział w testach i próbnych prezentacjach, aby wylączyć tę możliwość.

netflix test 3

I voilà! Trzy proste kroki i już nigdy nie będziemy ofiarami niechcianych funkcji. No chyba, że Netflix postanowi od razu globalnie wdrożyć jakąś zmianę - wtedy niestety nie będziemy mieli za dużo do powiedzenia...