Instalki.pl » Demonstracje » Multimedia » 15 przydatnych funkcji i tricków w Spotify
Piątek, 08 Lipiec 2016 13:57, Wpisany przez Wojtek Onyśków
spotify
Pokazujemy, jak uprzyjemnić sobie korzystanie z popularnej usługi muzycznej.

Spotify to obecnie jedna z najpopularniejszych usług streamingu muzycznego. Serwis jest chwalony przede wszystkim za bogatą bibliotekę artystów i wykonawców, jak również za przejrzyste i przyjemne w obsłudze aplikacje/odtwarzacze.

Poniżej prezentujemy kilkanaście przydatnych funkcji, które przydadzą się podczas codziennego korzystania z serwisu. Niektóre wydają się być oczywiste, inne natomiast są nieco bardziej ukryte.

1. Udostępnianie numerów
Spotify pozwala na łatwe dzielenie się numerami ze znajomymi lub całym światem. W wersji desktopowej wystarczy zaznaczyć interesujący nas utwór muzyczny, a następnie kliknąć na nim prawym przyciskiem myszki. Następnie wybieramy „Udostępnij”.

Możliwe jest przesłanie utworu do wybranej osoby (także za pomocą Facebooka, jeżeli nasze konto jest połączone) lub udostępnienie go na naszej tablicy na Facebooku.

2016-07-07 14h54 35
Podobnie sprawa wygląda w przypadku urządzeń mobilnych. Tam jednak klikamy na ikonę trzech kropek, a następnie udostępniamy za pomocą wybranej aplikacji (np. Messenger).

spotify
2. Odkrywaj i zapisuj muzykę
Spotify posiada dość skuteczne algorytmy sugerujące muzykę, która może nam się spodobać. Bazuje ona na historii naszego odtwarzania. Warto co jakiś czas odwiedzać zakładki „Odkrywaj”, by poznawać nową muzykę, pasującą do naszego gustu.

2016-07-07 14h57 44
W każdy poniedziałek w godzinach porannych pojawia się także specjalna playlista 30 specjalnie dobranych utworów, które powinny trafić w nasze upodobania.

Gdy któryś utwór szczególnie nam się spodoba, można go dodać do własnej biblioteki, klikając prawym przyciskiem myszki i wybierając „Dodaj do playlisty”. Alternatywnie można nacisnąć plus, by dodać go do głównego zbioru.

2016-07-07 14h59 58
3. Współtworzone playlisty
Jeżeli często wymieniamy się ulubioną muzyką ze znajomymi, ciekawym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie współtworzonej playlisty. Dzięki temu wybrane przez nas osoby będą mogły dodawać własne utwory do playlisty.

Aby tego dokonać, należy kliknąć prawym przyciskiem na playlistę, którą chcemy współtworzyć, a następnie wybieramy „Współtworzenie playlisty”. Zostanie ona oznaczona specjalną ikonką.

2016-07-07 15h02 45
Od teraz każdy znajomy, który ma dostęp do tej playlisty, będzie mógł dodawać do niej własne utwory.

«« Początek « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 5)