Instalki.pl » Demonstracje » Multimedia » YouTube: konwersja wideo do MP3
Wtorek, 15 Lipiec 2014 14:31, Wpisany przez Wojtek Onyśków
youtube-logo
Jak pobrać plik mp3 z YouTube? Pytanie to dość często pojawia się w sieci, a zdezorientowani użytkownicy poszukują idealnego sposobu. Rozwiązanie jest natomiast niezwykle proste i intuicyjne. W tym poradniku wyjaśniamy, w jaki sposób zapisywać video z YouTube w postaci mp3.


1. Do tego celu będzie nam potrzebny darmowy program - Free YouTube to MP3 Converter, który można pobrać z naszych zasobów. Instalujemy aplikację (odznaczając niechciane elementy) i ją uruchamiamy.

2. Naszym oczom ukaże się menu główne programu. Przechodzimy do serwisu YouTube i wybieramy klip, który chcemy przerobić na mp3. Następnie kopiujemy jego adres URL.

youtube converter 1
3. W menu programu klikamy „Wklej”, wybieramy format (domyślnie pozostawiamy mp3) oraz jakość (domyślnie wybrana jest najlepsza).

youtube converter 2
4. Możemy w taki sposób dodać kilka filmów jednocześnie, a nawet całą playlistę. Gdy wszystko jest gotowe, klikamy „Pobierz”.

youtube converter 3
5. Rozpocznie się pobieranie. Plik zostanie zapisany w folderze domyślnym, do którego możemy się dostać, klikając prawym przyciskiem myszy na pobranym pliku i wybierając „Otwórz folder wyjściowy”.

youtube converter 4
6. Domyślny folder zapisywania plików można zmienić, rozwijając menu „Narzędzia” -> „Zmień domyślny folder docelowy”.

youtube converter 5