Instalki.pl » Demonstracje » Multimedia » Hamachi: Konfiguracja programu
Czwartek, 25 Kwiecień 2013 11:07, Wpisany przez Wojtek Onyśków
hamachiHamachi to bardzo ciekawy program służący do tworzenia sieci wymiany plików. Jednakże może on być również wykorzystywany do tworzenia serwerów gier, aby w dogodnych warunkach pograć ze znajomymi w ulubione tytuły. Wiele osób posiada problem z odpowiednią konfiguracją aplikacji. Dlatego też w tym poradniku wyjaśniamy kilka podstawowych zagadnień.


Jeżeli jeszcze nie posiadamy programu, można go ściągnąć z naszego działu download. Po instalacji ukaże nam się okno Hamachi. Aby rozpocząć użytkowanie, należy włączyć przycisk po lewej stronie.

hamachi 1
Zostaniemy zapytani o nazwę użytkownika. Wpisujemy wybrany nick i naciskamy „Create”.

hamachi 2
Nasz profil zostanie utworzony. Indywidualny adres sieciowy zostanie wyświetlony na górze, nad nazwą użytkownika. Jest on wymagany podczas dołączania do serwera w niektórych grach.

hamachi 3
Aby dołączyć do czyjejś sieci, należy kliknąć na ikonę „Dołącz do istniejącej sieci”. Opcja ta jest w późniejszym czasie dostępna z rozwijanego menu „Sieć”.

hamachi 4
Następnie należy podać nazwę sieci, z którą chcemy się połączyć oraz ewentualne hasło. Po wypełnieniu luk klikamy „Dołącz”.

hamachi 5
Program połączy nas z siecią, a my zobaczymy listę użytkowników. Zielone kropki przy nazwach oznaczają aktywność oraz dobrą jakość połączenia z daną osobą.

hamachi 6
Aby stworzyć własną sieć i zaprosić do nich znajomych, klikamy na menu „Sieć” -> „Utwórz nową sieć”.

hamachi 7
Następnie podajemy nazwę sieci oraz hasło. Kończymy operację przyciskiem „Utwórz”.

hamachi 8
Nasza sieć zostanie stworzona i wyświetli się na liście. Aby inni użytkownicy mogli połączyć się z naszą siecią, musimy podać im nazwę oraz hasło.

hamachi 9
Aby porozmawiać z uczestnikami sieci, należy kliknąć prawym przyciskiem myszki na jej nazwie, a następnie wybrać „Okno czatu”.

hamachi 10
Możliwe jest również porozmawianie z wybranym użytkownikiem. W takim przypadku należy kliknąć na jego nazwie prawym przyciskiem myszy i wybrać „Czat”.

hamachi 11
Jeżeli pragniemy chwilowo odłączyć się od jakiejś sieci, jednakże nie chcemy całkowicie wyłączać programu, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybranej pozycji i nacisnąć opcję „Przejdź offline”.

hamachi 12
Natomiast naciśnięcie „Opuść sieć” sprawi, że permanentnie pozbawimy się do niej dostępu.

hamachi 13
Dzięki Hamachi jesteśmy w stanie stworzyć imitację lokalnej sieci LAN z użytkownikami znajdującymi się w dowolnym miejscu na świecie. Oznacza to, że możemy przesyłać między sobą pliki znajdujące się na dysku oraz grać w różnego rodzaju tytuły. Należy jednak pamiętać, iż w grach stworzonych serwerów należy szukać w zakładkach sieci LAN, a nie internet.