Instalki.pl » Demonstracje » Multimedia » Pulpit zdalny za pomocą Google Chrome
Czwartek, 07 Marzec 2013 12:35, Wpisany przez Wojtek Onyśków
pulpitPulpit zdalny to bardzo przydatna funkcja, która pozwala nam zarządzać własnymi komputerami z dowolnego miejsca na świecie. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, w której jesteśmy poza domem, a koniecznie musimy skorzystać z danych, które przechowywane są na naszym komputerze. Warunkiem jest oczywiście włączony komputer oraz jego wcześniejsze skonfigurowanie. Jak to zrobić, pokazujemy w tym poradniku.

Z maszynami będziemy się łączyć za pomocą dodatku do Google Chrome. Jest to idealny wybór ze względu na popularność tej przeglądarki oraz oczywiście na fakt, że usługa ta jest całkowicie darmowa. Jedynym wymogiem jest posiadanie konta Google. Pulpit zdalny oferuje także możliwość pomocy innym użytkownikom, uzyskując dostęp do ich komputerów. Jest to przydatne w momencie, gdy nasz znajomy ma problem z komputerem, a nam niekonieczne chce się do niego wybierać. Dzięki tej aplikacji pomożemy mu, nie ruszając się z miejsca.

Instalacja pulpitu zdalnego

Aby zainstalować pulpit zdalny, musimy posiadać konto Google oraz korzystać z przeglądarki Google Chrome. Można ją pobrać z naszych zasobów. Włączamy przeglądarkę i przechodzimy pod ten adres. Klikamy na przycisk „Dodaj do Chrome”.

pulpit1
Potwierdzamy, klikając przycisk „Dodaj”.

pulpit2
Program ściągnie i zainstaluje wtyczkę na naszym komputerze. Przechodzimy do programu, klikając na „Uruchom aplikację”.

pulpit3
Program przed uruchomieniem wymaga autoryzacji dostępu do podstawowych funkcji komputera. Klikamy „Kontynuuj”.

pulpit4
A następnie wciskamy „Zezwalaj na dostęp”.

pulpit5
W tym momencie aplikacja została poprawnie zainstalowana, a my możemy przejść do konfiguracji własnych komputerów.
«« Początek « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 3)