Instalki.pl » Demonstracje » Mobile » Xiaomi Mi Band 5 - najlepsze sposoby na wgranie tarczy (watchface)
Niedziela, 02 Sierpień 2020 18:32, Wpisany przez Piotr Malinowski
xiaomi mi band 5 watchface 5
Kilka sposobów.

W ubiegłym miesiącu byliśmy świadkami polskiej premiery opaski Mi Band 5. Kolejna odsłona popularnego urządzenia wzbogaciła się o kilka udogodnień – w tym zmianę sposobu ładowania. Ponownie jednak zlekceważono kwestię różnorodności tarcz. Tych do wyboru jest co prawda więcej, aniżeli w przypadku poprzednika, lecz nie rekompensuje to braku wsparcia dla watchface’ów wprost od społeczności.

Możliwość personalizacji głównego ekranu sprzętu zgodnie z własnymi preferencjami to niewątpliwie ważna funkcja. Nie każdy zapewne zdaje sobie sprawę, że istnieją nieoficjalne drogi pozwalające na rozszerzenie bazy dostępnych tarcz. Jeśli więc chcecie uatrakcyjnić swoją opaskę, to poniżej znajdziecie dokładną instrukcję krok po kroku.

Sposób 1. Przy pomocy aplikacji Mi Fit


Niezbyt w porządku byłoby, gdybym zrezygnował z przybliżenia Wam sposobu proponowanego przez Xiaomi. Biblioteka grafik od producenta nie jest być może ogromna, ale można znaleźć tam naprawdę przyzwoicie wyglądające tarcze.

Na samym początku należy rzecz jasna uruchomić aplikację Mi Fit. Następnie przechodzimy do sekcji „Profil” znajdującej się u dołu ekranu. Teraz musimy wybrać urządzenie, którego ekran główny chcemy zmienić, czyli „Opaska Mi Smart Band 5”. Kolejnym krokiem jest kliknięcie opcji „Sklep”.

xiaomi mi band 5 watchface 1Źródło: wł.

Tu znajdziemy wszystkie proponowane przez Xiaomi tarcze. Po zdecydowaniu się na którąś z nich pojawi się okno szczegółowe, gdzie możemy przybliżyć watchface, dodać go do ulubionych lub synchronizować go z opaską. To właśnie jest naszym celem.

Mi Fit (Android) - pobierz


Teraz powinien nastąpić kilkudziesięciosekundowy proces instalacji, podczas którego nie należy odsuwać zegarka na zbyt dużą odległość od smartfona. Po wszystkim, wyświetlacz naszego Mi Band 5 zyska nowy wygląd.

xiaomi mi band 5 watchface 2Źródło: wł.

Warto obserwować bibliotekę tarcz od Xiaomi, gdyż z pewnością producent regularnie będzie dodawał do niej nowe opcje.

Sposób 2. Poprzez aplikację/stronę AmazFaces


Mogę się założyć, że nikt nie lubi na siłę utrudniać sobie życia. Jeśli chcecie więc zaoszczędzić nieco czasu oraz nerwów, to zachęcam Was do skorzystania z aplikacji, a nie strony Amazfit Watch Faces. Ta decyzja pozwoli m.in. szybciej uporać się z instalacją nowej tarczy.

Pobieramy AmazFaces na Androida lub iOS. Do skorzystania z usługi niezbędne jest posiadanie konta, więc jeśli go nie macie, to postępujcie zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Następnie należy wybrać interesujące nas urządzenie. W naszym przypadku – niezmiennie – będzie to „Xiaomi Mi Band 5”.

xiaomi mi band 5 watchface 3Źródło: wł.

Potem pozostanie zdecydowanie się na miły dla oka watchface. Opaska jest obecna na rynku stosunkowo krótko, więc baza jest na razie skromna. Oferta z pewnością będzie regularnie się powiększać. Znajdując się na podglądzie tarczy klikamy „DOWNLOAD” i pozwalamy aplikacji znaleźć nasz sprzęt.

AmazFaces (Android) - pobierz


Następnie wystarczy wybrać opcję „INSTALL” oraz „SET ON WATCH”. Proces synchronizacji potrwa kilkadziesiąt sekund. Wszystko jest dosyć intuicyjne i wygodne. Problem może stanowić fakt, że chcąc powrócić do wcześniej pobranego ekranu należy przebrnąć ponownie przez powyższe kroki.

xiaomi mi band 5 watchface 4Źródło: wł.

Nieoficjalne rozwiązania rządzą się niestety swoimi prawami.

Sposób 3. Poprzez aplikację Mi Band 5 – WatchFace for Xiaomi Mi Band 5


Przez ponad rok używałem aplikacji od tego dewelopera do zmiany tarcz na Mi Band 4. Z czystym sumieniem mogę więc polecić Wam kolejny projekt użytkownika o pseudonimie Rokitskiy.DEV. Przygotował on dedykowany program pozwalający na wgrywanie i instalację licznych tarcz również dla Mi Band 5.

Usługa znajduje się obecnie w fazie beta testów, więc i tu należy mieć na uwadze niektóre wady oraz niezbyt bogatą ofertę grafik. Po pobraniu aplikacji wystarczy wybrać interesującą nas tarczę oraz na karcie podglądu wybrać opcję „INSTALL”.

xiaomi mi band 5 watchface 6Źródło: wł.

Dalszy proces prezentuje się dokładnie tak, jak w przypadku pierwszego sposobu. Należy otworzyć Mi Fit (można to zrobić z poziomu opisywanej platformy) oraz wejść do „Sklepu”, a następnie zakładki „Menedżer”. Powinien znaleźć się tam wcześniej wybrany watchface.

xiaomi mi band 5 watchface 7Źródło: wł. 

Jeśli wybór należałby do mnie, to zalecałbym Wam używanie właśnie tego rozwiązania. Jest ono lepsze od poprzedniego ze względu na zapisywanie się wszystkich tarcz w aplikacji Mi Fit. Dzięki temu mamy do nich dostęp z jednego miejsca i nie musimy pobierać ich na nowo.

Mi Band 5 – WatchFace for Xiaomi Mi Band 5 (Android) - pobierz  

Z pewnością sposobów na instalację watchface’ów jest więcej i wraz z czasem obecności Mi Band 5 na rynku będą pojawiać się nowe. Wydaje mi się jednak, że trzy wyżej przedstawione są najprostsze, najbardziej intuicyjne i przede wszystkim – sprawdzone. W komentarzach rzecz jasna możecie podsuwać swoje propozycje oraz zadawać ewentualne pytania.

Tymczasem – miłej zabawy z instalacją tarcz! Jeśli z kolei posiadacie starszą wersję opaski, to koniecznie zerknijcie na zeszłoroczny poradnik, gdzie przedstawiłem instrukcję instalacji watchface na Mi Band 4.

Zobacz również: Xiaomi Mi Band 5: pierwsze wrażenia i małe rozczarowanie [Opinia]

Źródło i foto: wł.