Instalki.pl » Demonstracje » Mobile » Wondershare MobileTrans - kopiuj dane pomiędzy smartfonami i ocal zawartość WhatsApp
Wtorek, 21 Lipiec 2020 16:11, Wpisany przez Maksym Słomski
wondershare mobiletrans
Praktyczne narzędzie.

Przenoszenie danych ze starego telefonu na nowy może być niezbyt przyjemnym doświadczeniem, o czym zapewne wielu z Was przekonało się w bolesny sposób w trakcie wykonywania tej czynności. Najłatwiej przenosi się pliki i ustawienia w obrębie urządzeń z tym samym samym systemem operacyjnym. Co jednak zrobić w sytuacji, w której skopiować chcemy dane z Androida na iOS lub odwrotnie? Cóż począć, gdy sam transfer kontaktów i zdjęć to za mało, a zachować chcemy także na przykład historię rozmów z komunikatora WhatsApp? Wtedy z pomocą przychodzi oprogramowanie pokroju Wondershare MobileTrans.

Wondershare MobileTrans - z łatwością skopiuje dane, również z WhatsAppa


Jedno z częściej zadawanych przez internautów pytanie brzmi: jak przenosić kontakty pomiędzy smartfonem z Androidem i iPhonem? Ile osób, tyle odpowiedzi. Da się to zrobić przy wykorzystaniu narzędzia Move to iOS, jednakże wyłącznie przy konfigurowaniu nowego sprzętu. Można to zrobić kopiując kontakty na kartę SIM, ale należy liczyć się z utratą sporej części danych. Można także postawić na wygodę i skorzystać z rozwiązania pokroju Wondershare MobileTrans i nie bać się o problemy z kompatybilnością urządzeń.

Program prowadzi użytkownika za rękę od początku do końca procesu, który w tym wypadku przebiega doprawdy zaskakująco sprawnie. Dość powiedzieć, że od razu po podłączeniu do komputera wykrywa urządzenie, dopasowując podpowiedzi do właściwej nakładki ekranowej.

wondershare mobiletrans 1

Wondershare MobileTrans to narzędzie o szerokim zastosowaniu. Jego podstawową funkcją jest bezproblemowe przenoszenie kontaktów, zdjęć, filmów, muzyki, SMSów i innych typów plików pomiędzy jednym telefonem a drugim. Z poziomu aplikacji da się w przystępny sposób przeprowadzić kopię zapasową plików ze smartfonów z systemami iOS i Android na komputery z systemami Windows i Mac, a później z łatwością je przywrócić.

wondershare mobiletrans 2

Wondershare MobileTrans to także możliwość przeniesienia zawartości komunikatora Whatsapp - również międzyplatformowego. Za sprawą praktycznego oprogramowania da się wykonać backup czatów, zdjęć, filmów, ale także załączników z rozmów. W niedawnej aktualizacji użytkownicy apki otrzymali darmową aktualizację, w ramach której udostępniono opcję przenoszenia Whatsapp Business. Na tym możliwości softu wcale się nie kończą, bowiem jego twórcy gwarantują swobodę w kopiowaniu danych komunikatorów pokroju Vibera.

wondershare mobiletrans 3

Przed zakupem warto sprawdzić jaką dokładnie zawartość da się kopiować pomiędzy poszczególnymi platformami. Ułatwi to poniższa tabela.

wondershare mobiletrans 4

Interfejs programu jest dostępny w języku angielskim, ale jest na tyle czytelny, aby jego obsługa była bardzo prosta nawet dla początkujących użytkowników. Wystarczy wybrać interesującą nas opcję, zaznaczyć zawartość do skopiowania, a następnie określić urządzenie wysyłające i odbierające dane. Wondershare MobileTrans działa znakomicie i aż dziw bierze, że producenci urządzeń mobilnych do tej pory nie stworzyli tak intuicyjnego oprogramowania.

Wondershare MobileTrans jest płatny, ale cena nie jest zawrotna


Program Wondershare MobileTrans wypróbować może każdy, w ramach bezpłatnego okresu próbnego. Zakres funkcji jest ograniczony, ale każdy może na własne oczy przekonać się o tym jak dobrze działa omawiane tu narzędzie. Wersję testową programu Wondershare MobileTrans pobierzecie w najnowszej wersji z naszej bazy z aplikacjami.


Wondershare MobileTrans dystrybuowany jest w trzech różnych planach, a użytkownik może wybierać pomiędzy opcją subskrypcji rocznej lub dożywotniej, której zakup jest w naszym odczuciu bardziej opłacalny. Warto nadmienić, że każda z poniższych opcji oferuje funkcję tworzenia kopii zapasowej smartfonów i tabletów z systemami iOS i Android.

Dostępne plany to:

Phone Transfer - umożliwia za pomocą jednego kliknięcia przenosić dane pomiędzy telefonami - kontakty, muzykę, zdjęcia i innego rodzaju dane.

WhatsApp Transfer - to intuicyjne kopiowanie zawartości WhatsApp, LINE, WeChat, Vibera i Kik z telefonu na telefon.

Full Features - plan łączący opcje z Phone Transfer i WhatsApp Transfer, pozwalający odblokować pełnię potencjału narzędzia.

wondershare mobiletrans 5

Ceny Wondershare MobileTrans dla systemów Windows to 29,95 dolarów rocznie dla Phone Transfer i WhatsApp Transfer oraz 39,95 dolarów rocznie za Full Features. Zakup licencji dożywotniej wiąże się z wydatkiem jedynie o 10 dolarów większym na każdy plan. Jednym słowem: w cenie 49,95 dolarów (ok. 190 złotych) otrzymacie pełne spektrum przydatnych opcji, na zawsze. Użytkownicy komputerów Mac muszą liczyć się z opłatami o 10 dolarów wyższymi

Najlepszą rekomendacją dla Wondershare MobileTrans niechaj będzie fakt, że z rozwiązanie to pobrano już ponad 50 milionów razy. Wsparcie obejmuje ponad 6000 różnych urządzeń, która lista nieustannie rośnie. W razie jakichkolwiek problemów nie zostaniecie pozostawieni sami sobie - do dyspozycji osób korzystających z aplikacji oddano dedykowany dział wsparcia technicznego. Jeśli planowaliście skorzystać z jakiejś aplikacji do kopiowania danych z telefonu na telefon, to powinniście naszym zdaniem wypróbować właśnie tą.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Wondershare.