Instalki.pl » Demonstracje » Mobile » Xiaomi Mi Band 5 - zmiana języka i konfiguracja krok po kroku
Piątek, 17 Lipiec 2020 12:17, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Xiaomi Mi Band 5 23
Instrukcja dla początkujących.

Opaska Xiaomi Mi Band 5 zadebiutowała w Polsce i będzie dostępna w sprzedaży od 20 lipca. Cena? 179 zł. Oczywiście nie brakuje miłośników zakupów bezpośrednio w Chinach i jak wiadomo, w tym przypadku można sporo zaoszczędzić. Mi Band 5 na AliExpress można znaleźć w cenie od 100 do 120 zł (tutaj znajdziecie najciekawsze oferty). Oczywiście mamy tutaj do czynienia z wersją CN, jednak z opaski można bez problemu korzystać w Polsce.

Z tego poradnika dowiecie się jak skonfigurować opaskę kupioną w Chinach, zmienić język i dostosować ustawienia.

Xiaomi Mi Band 5 - pierwsze kroki


Po otrzymaniu przesyłki z Chin i wyjęciu urządzenia z pudełka warto naładować je do pełna aby korzystanie było komfortowe. Jeżeli gadżet ma wystarczająco dużo energii, możemy przystąpić do konfiguracji. Warto zacząć od pobrania aplikacji Mi Fit, która dostępna jest zarówno na Androida, jak i Apple iOS.

Po uruchomieniu aplikacji, zaloguj się na konto lub załóż nowe. Następnie przejdź do zakładki Profil - Moje urządzenia - i wybierz opcję + Dodaj urządzenie. Na kolejny ekranie wybierz rodzaj urządzenia, w tym wypadku będzie to Opaska.

dodawanie Mi Band 5 do Mi Fit
Dodawanie opaski do aplikacji / foto. wł.

Jeżeli opaska jest włączona, smartfon powinien dość szybką ją wykryć.

Xiaomi Mi Band 5 11

Gdy opaska zostanie wykryta, potwierdź połączenie na ekranie Mi Band 5.

Xiaomi Mi Band 5 12

Gotowe. Opaska została połączona z aplikacją Mi Fit. Teraz możesz zobaczyć nowości wprowadzone w nowej wersji gadżetu. Co ciekawe, są one prezentowane w języku polskim.

Xiaomi Mi Band 5 14

Po zapoznaniu się z nowościami poczekaj na zaktualizowanie zasobów oraz oprogramowania opaski. Może potrwać to kilka minut, pamiętaj aby trzymać Mi Banda blisko telefonu.

Xiaomi Mi Band 5 15
Xiaomi Mi Band 5 16

Teraz paska gotowa jest do użycia i na tym etapie warto udać się do ustawień i zmienić język. W momencie pisania tego poradnika dostępny jest wyłącznie chiński i angielski interfejs. Jak pewnie zauważyliście, obsługa Mi Band 5 przez aplikację dostępna jest w języku polskim.

W aplikacji Mi Fit przejdź do listy urządzeń, wybierz Mi Band 5 i na liście ustawień znajdź pozycję Język, a następnie wybierz English.

zmiana języka na angielski w Mi Band 5
Zmiana języka na angielski w Mi Band 5

Teraz możesz dostosować ustawienia opaski do własnych preferencji - zmiana tarczy, alarmy, pogoda, monitorowanie tętna i snu, alert bezczynności - to tylko niektóre z nich.

Xiaomi Mi Band 5 22

Mi Band 5 - język polski


W tym momencie opaska kupiona w Chinach (wersja CN) nie posiada polskiego menu, ale z pewnością wkrótce w aplikacji Mi Fit pojawi się odpowiednia aktualizacja. Podbona sytuacja miała miejsce w przypadku opaski poprzedniej generacji.

Sprawdź też: Xiaomi Mi Band 4 kontra Mi Band 5. Porównanie specyfikacji