Instalki.pl » Demonstracje » Mobile » Mi Band 4 - jak wgrać i zmienić watchface?
Wtorek, 16 Lipiec 2019 12:52, Wpisany przez Piotr Malinowski
mi band 4 watchface 14
Trzy sposoby.

Całkiem niedawno na łamach naszego portalu pojawił się poradnik, w którym przedstawiłem kilka sposobów na poradzenie sobie z „krzaczkami” w chińskiej wersji opaski Mi Band 4. Równie interesującym aspektem tytułowego urządzenia jest możliwość jego personalizacji, a dokładnie – opcja zmiany watchface, czyli głównego ekranu sprzętu.

To właśnie ten ekran widzimy najczęściej podczas korzystania z Mi Band 4 i raczej chcielibyśmy spoglądać na coś, co nam się podoba, prawda? Nie wszyscy jednak wiedzą jak ustawić własny watchface, a jak się okazuje – nie jest to zbyt trudna procedura. Poniżej znajdziecie kilka sposobów uczynienia opaski nieco bardziej „swoją”.

Zmiana watchface w Mi Band 4


Sposób 1. Poprzez aplikację Mi Fit

Jest to opcja najłatwiejsza, ale też najuboższa. W aplikacji Mi Fit znajdziemy co prawda kilka interesujących ekranów, które możemy pobrać i zsynchronizować za pomocą jednego kliknięcia, ale jest ich bardzo mało. Warto jednak o tej możliwości wspomnieć, bo okaże się ona przydatna w kolejnym sposobie.

Po uruchomieniu Mi Fit przechodzimy do naszego profilu, wybieramy opaskę Mi Band 4, a następnie klikamy w ustawienia wyświetlacza urządzenia.

mi band 4 watchface 1Ustawienia aplikacji Mi Fit l Źródło: wł.

Tutaj znajduje się „centrum dowodzenia” ekranami. Nas interesuje jednak teraz wyłącznie pierwsza zakładka, gdzie dostępnych jest kilkanaście watchface proponowanych przez Xiaomi. Wystarczy tapnąć w ten, co nas interesuje, a pobieranie rozpocznie się automatycznie.

Teraz przechodzimy do drugiej zakładki i synchronizujemy wybrany ekran z opaską. Potrwa to około minuty.

mi band 4 watchface 2Instalacja ekranu z poziomu Mi Fit l Źródło: wł.

Sposób 2. Poprzez stronę Amazfitwatchfaces.com

Muszę przyznać, że ten sposób niezbyt przypadł mi do gustu – głównie ze względu na dosyć skomplikowany proces instalacji ekranu. Przy procedurze wystąpił jeszcze jeden problem, ale o tym za chwilę. Najpierw zajmijmy się pobraniem watchface’a.

Na samym początku należy oczywiście wejść na stronę amazfitwatchfaces.com oraz wybrać zakładkę Mi Band 4.

mi band 4 watchface 3Wybieranie opaski z poziomu strony amazfitwatchfaces.com l Źródło: wł.

Teraz wybieramy interesujący nas watchface. Polecam przefiltrowanie wyników tak, aby wyświetlały się tylko ekrany „multilingual”, czyli przystosowane do każdej wersji językowej. Możemy też skorzystać z opcji „szukaj” jeśli chcemy znaleźć coś konkretnego.

Po wybraniu ekranu, przeniesieni zostaniemy na szczegółową stronę, gdzie go pobrać. Klikamy w „Download”, czekamy chwilę aż plik .bin zapisze się na telefonie i ruszamy dalej.

mi band 4 watchface 4Procedura pobierania pliku .bin ze strony amazfitwatchfaces.com l Źródło: wł.

Wyżej wspomniałem, że przyda nam się możliwość pobrania ekranu bezpośrednio z aplikacji Mi Fit. Teraz więc cofnijmy się na moment i zainstalujmy losowy watchface z poziomu programu, bo bez tego kroku nie będzie możliwości korzystania z produktu wybranego poprzez amazfitwatchfaces.com.

Jeśli już to zrobiliśmy, musimy przejść do Menadżera Plików naszego smartfona. Tutaj wybieramy po kolei foldery Android -> Dane -> com.xiaomi.hm.health -> Pliki -> watch_skin_local.

mi band 4 watchface 5Znajdowanie folderu w Menadżerze Plików l Źródło: wł.

W ostatnim katalogu znajdujemy pobrany poprzez aplikację watchface, kopiujemy nazwę pliku .bin (bez rozszerzenia), a następnie go usuwamy.

mi band 4 watchface 6Zmiana nazwy pliku i jego usunięcie l Źródło: wł.

Teraz przechodzimy do folderu, gdzie mieści się pobrany ze strony internetowej plik .bin, zamieniamy jego nazwę na tą, którą przed chwilą umieściliśmy w schowsku oraz kopiujemy sam plik.

mi band 4 watchface 8Pobrany plik .bin jeszcze bez zmienionej nazwy l Źródło: wł.

Wracamy do miejsca, z którego usuwaliśmy plik i wklejamy ten pobrany. Już prawie koniec!

mi band 4 watchface 9Nadmieniony plik w folderze l Źródło: wł.

Przechodzimy do aplikacji Mi Fit, czekamy aż wszystko się zsynchronizuje i wędrujemy do zakładki Moje Ekrany, która znajduje się w sekcji Profil -> Ustawienia wyświetlacza. Jak widzicie, grafika watchface’a się nie zmieniła, ale to tylko pozory.

Klikamy w „niezmieniony” ekran i ponownie synchronizujemy go z opaską. Po chwili nasz Mi Band 4 zyska zupełnie nowy wyświetlacz.

mi band 4 watchface 10Synchronizujemy i... ekran znika z listy l Źródło: wł.

Tutaj dochodzimy do problemu, który występuje (przynajmniej u mnie tak jest) w przypadku opisywanego sposobu. Po ponownym wejściu do Mi Fit, wybrany ekran w ogóle nie znajduje się w spisie pobranych wyświetlaczy. Utrudnione może być przez ten mankament płynne przechodzenie pomiędzy grafikami.

Sposób 3. Poprzez aplikację MiBand4 – WatchFace for Xiaomi Mi Band 4.

Tę aplikację odkryłem przypadkiem w dniu otrzymania opaski i muszę przyznać, że od razu mi się spodobała ze względu na swoją prostotę, bezawaryjność i szeroki wachlarz ekranów. Procedura instalacji watchface jest tutaj niemalże tak łatwa, jak poprzez program Mi Fit.

Na samym początku należy oczywiście pobrać usługę oraz sparować ją z naszą opaską Mi Band 4. Po tych niezbędnych krokach ujrzymy listę ekranów. Polecam przefiltrować wyniki tak, aby wyświetlały się wyłącznie wyświetlacze przystosowane do wersji angielskiej urządzenia.

mi band 4 watchface 11
Filtrowanie wyników l Źródło: wł.

Teraz wystarczy jedynie wybrać interesujący nas ekran, kliknąć Install oraz chwilę poczekać. Program sam zaproponuje przekierowanie do Mi Fit.

mi band 4 watchface 12Instalacja ekranu jest banalnie łatwa l Źródło: wł.

Z poziomu Mi Fit wybieramy pobrany watchface, synchronizujemy go z opaską i… tyle.

mi band 4 watchface 13Po instalacji aplikacja przekierowuje nas do Mi Fit l Źródło: wł.

Sam korzystam z tego sposobu i szczerze go polecam. Program nie posiada jedynie opcji wyszukiwania konkretnych ekranów, ale to ze względu na wczesny etap rozwoju – w przyszłości taka możliwość ma się pojawić.

Sprawdź też: Xiaomi Mi Band 4, gdzie kupić opaskę? Przegląd ofert

Jeśli macie jakiekolwiek pytania odnośnie zmiany wyświetlacza lub znacie łatwiejsze sposoby na uatrakcyjnienie opaski, to piszcie je w komentarzach!

Źródło: wł.