Instalki.pl » Demonstracje » Mobile » YouTube Vanced bez roota - odtwarzanie w tle i przewodnik po aplikacji [Poradnik]
Poniedziałek, 29 Kwiecień 2019 15:24, Wpisany przez Piotr Malinowski
vanced 10„Ulepszona” wersja usługi.

YouTube jako aplikacja na mobilne urządzenia jest coraz lepsza. Google nieustannie stara się wprowadzać do niej mniej lub bardziej ciekawe funkcje oraz usprawnienia. Niestety od wielu lat gigant technologiczny zdaje się puszczać mimo uszu najważniejszy postulat użytkowników – sprawienie, by YouTube działał w tle. Co prawda w pewnym momencie ta nowość się pojawiła, lecz obecnie obejmuje jedynie… płatną wersję Premium usługi, która nie jest dostępna w Polsce.

Od czego są jednak kreatywni użytkownicy Internetu? Postanowili oni już ponad rok temu stworzyć specjalną wersję YouTube na Androida umożliwiającą chociażby odtwarzanie filmów w tle i pozbywającą się reklam. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki i prosty poradnik instalacji YouTube Vanced oraz przewodnik po najważniejszych funkcjach aplikacji.

Trzeba wspomnieć, że mówimy tu o wersji YouTube Vanced, którą można cieszyć się bez potrzeby rotowania systemu Android.

Instalacja krok po kroku


Przed faktyczną instalacją YouTube Vanced można pobrać plik APK MicroG Vanced. Dzięki niemu będziemy mogli zalogować się do naszego konta Google. Jeśli zamierzasz przeglądać materiały wideo jako niezalogowany użytkownik – możesz pominąć kilka pierwszych kroków znajdujących się poniżej.

1. Wchodzimy na stronę YouTube Vanced i w zakładce MicroG download wybieramy najnowszą wersję opisaną jako Non-Root downloads.

2. Po pobraniu się pliku APK uruchamiamy go i postępujemy zgodnie ze wskazówkami na ekranie (jeśli mamy na smartfonie zablokowaną możliwość instalacji aplikacji z nieoficjalnych źródeł, system poprosi nas o zmianę ustawień).

vanced 1
3. YouTube Vanced możemy pobrać z naszego działu download. Po uruchomieniu pliku APK uruchamiamy go i podążamy za wskazówkami na ekranie.

vanced 2
4. Instalacja zakończyła się sukcesem i teraz z listy aplikacji w smartfonie możesz wybrać YouTube Vanced oraz zalogować się do konta Google.

vanced 3
Skoro udało nam się zainstalować tytułową aplikację, przejdźmy do omówienia najciekawszych funkcji, a jest ich całkiem sporo.

WBUDOWANY ADBLOCK

YouTube Vanced przede wszystkim pozbywa się wszystkich reklam – jest to udogodnienie, które możemy dostrzec w wersji Premium oryginalnej usługi. Wbudowany Adblocker pozwala nieco przyjemniej spędzić czas przy oglądaniu wielu materiałów wideo.

ODTWARZANIE FILMÓW W TLE

Niewątpliwie jest to najważniejsza funkcja YouTube Vanced. Dzięki niej możemy zablokować telefon i nie martwić się o to, że grająca właśnie muzyka się zatrzyma. W ustawieniach ponadto istnieje opcja pozwalająca na wybranie, czy YouTube ma działać w tle zawsze, przy podłączonych słuchawkach czy też nigdy. Większość użytkowników wybiera właśnie tą nieoficjalną aplikację właśnie ze względu na obecność tej funkcjonalności.

vanced 4 1

WYMUSZANIE TRYBU HDR

Nie wszystkie telefony wspierają HDR w aplikacji YouTube. Twórcy Vanced postanowili wprowadzić wymuszenie tego trybu w celu zwiększenia jakości wielu materiałów. Na pierwszy rzut oka być może nie zauważy się różnicy, lecz po porównaniu obu usług można ją dostrzec. YouTube Vanced wymusza też kodek VP9 (można to zmienić w ustawieniach).

vanced 5 1

ZAPĘTLANIE FILMÓW

W ustawieniach YouTube Vanced jesteśmy w stanie wybrać opcję, która sprawi, że materiały wideo będą automatycznie odtwarzać się od nowa po ich zakończeniu. Funkcja ta może przede wszystkim przydać się jeśli jakiś utwór bardzo wpadnie nam w ucho.

vanced 6 1

PREFEROWANA ROZDZIELCZOŚĆ I SZYBKOŚĆ

Aplikacja pozwala na ustawienie preferencji odnośnie rozdzielczości i szybkości w jakiej chcemy oglądać filmy. Nasz wybór się zapisze i nie będziemy musieli za każdym razem go zmieniać.

vanced 7 1

REGULOWANIE GŁOŚNOŚCI ZA POMOCĄ GESTÓW

W YouTube Vanced możemy w ustawieniach włączyć sterowanie gestami – za ich pomocą jesteśmy w stanie ściszać oraz pogłaśniać dany film przeciągając po ekranie palcem w dół lub górę.

vanced 8 1

STARY WIDOK ZMINIMALIZOWANEGO FILMU

Jeśli tęsknicie za tym prostokątnym okienkiem, które można wyłączyć poprzez przesunięcie palcem, to YouTube Vanced jest dla Was. W opcjach znajduje się przełącznik, dzięki któremu powrócimy razem do „starych czasów”.

vanced 9

Jeżeli znacie godne polecenia programy podobne do YouTube Vanced, koniecznie dajcie znać w komentarzach.