Instalki.pl » Demonstracje » Mobile » Jak zablokować aplikacjom dostęp do internetu w Androidzie?
Środa, 01 Marzec 2017 15:03, Wpisany przez Wojtek Onyśków
aplikacje 1
Przydatne m.in. podczas wyjazdu za granicę.

W dobie szybkiego internetu mobilnego większość aplikacji na smartfony co jakiś czas łączy się z siecią, aktualizując swoje dane. O ile w przypadku posiadania pakietu internetowego nie stanowi to problemu, podczas przebywania za granicą może być już niepożądane.

Nie zawsze jednak chcemy całkowicie odcinać się od internetu. Zamiast tego możemy wyłączyć dostęp do sieci wybranym aplikacjom. Poniżej prezentujemy, jak tego dokonać.

Przed przystąpieniem do czynności warto sprawdzić w ustawieniach telefonu z Androidem, czy nie oferuje on takiej funkcji fabrycznie. Niektórzy producenci umieszczają w swoich systemach możliwość blokowania internetu wybranym aplikacjom.

1. Jeżeli nasz telefon nie oferuje takiej funkcji, musimy pobrać i zainstalować aplikację NoRoot Firewall. Jak sama nazwa wskazuje, do poprawnego działania nie wymaga ona uprawnień administratora, czyli popularnego roota.

2. Włączamy aplikację i naciskamy przycisk „Uruchom”. Od tej pory wszystkie aplikacje nawiązujące połączenie z internetem będą blokowane, a my będziemy musieli manualnie zatwierdzić lub zablokować im dostęp.

noroot firewall
3. Na zakładce aplikacje możemy też zdefiniować domyślne zachowanie dla poszczególnych aplikacji. Lewa kratka to ustawienia dla połączenia Wi-Fi, prawa natomiast dla internetu mobilnego. Jedno naciśnięcie sprawi, że przyznamy aplikacji dostęp, dwa – zablokujemy.

noroot firewall
Gotowe. Od tej pory aplikacje nie będą się łączyć z internetem bez naszej wiedzy, oszczędzając tym samym pakiet danych.