Instalki.pl » Demonstracje » Mobile » Jak pobierać aplikacje niedostępne w twoim kraju?
Piątek, 26 Sierpień 2016 11:59, Wpisany przez Wojtek Onyśków
opera vpn
Omijamy blokadę regionalną.

Google Play posiada w swoich zasobach ogromną liczbę aplikacji. Część z nich nie jest jednak dostępna na terenie kraju, w którym obecnie przebywamy i nie możemy ich pobrać na smartfona. Dotyczy to głównie usług działających na konkretnym obszarze - np. Hulu.

Istnieje jednak sposób, aby obejść blokady regionalne i pobrać aplikację na nasze urządzenie. Poniżej przedstawiamy rozwiązanie dla Androida, choć można je również zastosować w przypadku iOS.

Jak rozpoznać blokadę regionalną?
Po przejściu do aplikacji, która nie jest dostępna na terenie naszego kraju, otrzymamy komunikat, że wszystkie posiadane przez nas urządzenia są z nią niekompatybilne.

2016-08-26 11h55 09
Alternatywnie możemy też dostrzec taki komunikat:

2016-08-26 11h55 40
Omijanie blokady
Kluczem do sukcesu w takim przypadku będzie usługa VPN, maskująca nasze położenie. Dzięki temu serwer będzie rozpoznawał nas jako np. mieszkańców Stanów Zjednoczonych lub innego wybranego kraju.

Darmowe VPN na Androida oferuje między innymi Opera. Aplikację można pobrać z naszego działu download. Wersja dla iOS dostępna jest w tym miejscu.

Uruchamiamy aplikację. Naszym oczom ukaże się ekran główny, na którym możemy uruchomić VPN, zmieniając tym samym naszą wirtualną lokalizację.

opera vpn
Domyślnie VPN łączy się z najbliższym serwerem. Można to jednak zmienić, naciskając „Zmień region” i wybierając interesujący nas kraj. W przypadku wielu aplikacji najbardziej optymalne będzie wybranie Stanów Zjednoczonych.

opera vpn
Po skonfigurowaniu VPN nie pozostaje nam nic innego, jak przejście do sklepu z aplikacjami i pobranie interesującej nas pozycji, która wcześniej nie była dostępna.

Po zainstalowaniu aplikacji możemy wyłączyć VPN, chyba że usługa wymaga od nas ciągłego maskowania lokalizacji.

Uwaga: powyższy sposób działa wyłącznie na kontach Google, na których nie kupowaliśmy wcześniej żadnej aplikacji. Jeżeli była dokonana jakakolwiek transakcja, Google na podstawie waluty przypisze nas do konkretnego kraju i VPN nie pomoże. W takim przypadku nie pozostaje nic innego, jak stworzenie nowego konta Google i zalogowanie się do niego na smartfonie.

Gotowe. Od teraz ograniczenia regionalne nie będą dla nas uciążliwe.