Instalki.pl » Demonstracje » Mobile » 15 najważniejszych nowości w Android 7.0 Nougat
Środa, 24 Sierpień 2016 11:06, Wpisany przez Wojtek Onyśków
android nougat
Przegląd zmian w nowym systemie Google.

Android 7.0 Nougat miał już swoją oficjalną premierę i trafił do pierwszych szczęśliwców - głównie posiadaczy urządzeń z serii Nexus. Wokół aktualizacji jak zwykle zrobiło się głośno, jednak nie wszyscy wiedzą, co tak naprawdę nowy system wnosi.

Poniżej przedstawiamy 15 najważniejszych naszym zdaniem nowości, na które warto zwrócić uwagę podczas korzystania z Nougata.

1. Szybsza wielozadaniowość
Android 7.0 Nougat wprowadza wiele usprawnień w kwestii multitaskingu. Jednym z przykładów jest szybkie przełączanie się pomiędzy dwoma ostatnio używanymi aplikacjami. Wystarczy dwukrotnie nacisnąć przycisk systemowy odpowiadający za listę otwartych aplikacji, by przełączyć się na ostatnio używany program. Może się to przydać np. podczas kopiowania informacji z jednego ekranu na drugi.

Screenshot 20160824-095801
2. Aplikacje na podzielonym ekranie
Dla wielu osób, które intensywnie korzystają ze swojego smartfona lub tabletu, możliwość uruchamiania dwóch aplikacji na podzielonym ekranie prawdopodobnie będzie największą nowością. Dzięki temu użytkownik może jednocześnie przeglądać strony internetowe i dyskutować w komunikatorze, czy chociażby mieć podgląd na materiał wideo (także w trybie picture-in-picture).

Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy dłużej przytrzymać przycisk ostatnio otwartych aplikacji. Obecnie aktywny program zostanie umieszczony u góry, natomiast drugi możemy „dociągnąć” z listy.

Screenshot 20160824-100022
3. Dwie karty Google Chrome jednocześnie
Kolejna nowość łączy się z poprzednią. Korzystając z aplikacji na podzielonym ekranie wystarczy przejść do ustawień Google Chrome i kliknąć funkcję, która przeniesie obecną kartę do drugiego okna. Dzięki temu możliwe jest wyświetlanie dwóch kart przeglądarki na podzielonym ekranie.

Screenshot 20160824-100233
4. Przeciągaj tekst i obrazy pomiędzy oknami
Kolejna nowość związana z aplikacjami na podzielonym ekranie. Użytkownik może wygodnie przenosić pomiędzy nimi dane, kopiując np. tekst i wklejając go do komunikatora. Możliwe jest też otworzenie galerii zdjęć i przeciągnięcie fotografii, by w szybki sposób udostępnić je na czacie.

kopiowanie
5. Pochodzenie aplikacji
Nougat wyświetla pochodzenie aplikacji po przejściu do jej ustawień. Dzięki temu użytkownik może się dowiedzieć, czy została ona zainstalowana z Google Play czy też z zewnętrznego źródła. Niekiedy może się to okazać przydatną informacją, np. podczas lokalizacji potencjalnego wirusa.

pochodzenie aplikacji
«« Początek « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 3)