Instalki.pl » Demonstracje » Mobile » Jak wydłużyć czas pracy iPhone'a?
Wtorek, 21 Styczeń 2014 12:45, Wpisany przez Grzegorz Kubera

Bateria w iPhone

Współczesne smartfony posiadają ogromne możliwości. Rozwój w kwestii szybkości procesorów czy ilości pamięci postępuje w oszałamiającym tempie. Niestety największą bolączką tego typu urządzeń jest czas pracy na baterii. Tutaj technologia jest bezsilna i pewnie poczekamy jeszcze kilka lat na rewolucję w tej kwestii. Do tego czasu musimy posiłkować się przemyślaną konfiguracją systemu operacyjnego tak aby zapotrzebowanie na energię było jak najmniejsze. Przedstawiamy kilkanaście porad, dzięki którym można wydłużyć czas pracy na baterii iPhone'a pracującego pod kontrolą systemu iOS 7.

Kiedy we wrześniu ubiegłego roku debiutował iOS 7, Apple wprowadziło wiele zmian w dużym stopniu zwiększających funkcjonalność iUrządzeń - w tym iPhone'a. Nowa wersja systemu iOS sprawiła jednak, że użytkownicy zaczęli się także skarżyć na krótszy czas pracy na zasilaniu bateryjnym. Przygotowaliśmy więc poradnik, w którym wyjaśniamy, co należy zrobić, aby iPhone pracował dłużej na baterii.

01

Zebrane porady często sprowadzają się do tego, że trzeba wyłączyć pewną funkcję. Można więc pomyśleć, że zyskujemy więcej czasu pracy na baterii poprzez rezygnowanie z funkcjonalności smartfona. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby daną funkcję uaktywniać akurat wtedy, gdy jest potrzebna. Ponadto już teraz zaznaczamy, że nie trzeba stosować się do wszystkich porad - wybierz te, które wydadzą się odpowiednie dla Ciebie i tego, w jaki sposób używasz telefonu.

1. Regulacja jasności ekranu

Ekran telefonu jest jednym z najważniejszych, jeśli chodzi o komponenty zużywające energię - urządzenia oparte na iOS nie są wyjątkiem. Jeśli chcesz wydłużyć czas pracy na baterii, powinieneś zmniejszyć jasność wyświetlacza. Warto również wyłączyć funkcję, która reguluje ją automatycznie.

W tym celu udaj się do ustawień iPhone'a, następnie przejdź do "Tapety i jasność" i odznacz funkcję "Automatyczna".

02

Dodatkowo zmniejsz jasność do poziomu, który będzie wystarczający do komfortowego korzystania z iPhone'a. Według nas poziom jasności 10-25 proc. jest w zupełności zadowalający, ale oczywiście o tym musisz zadecydować samodzielnie.

2. Łączność Wi-Fi i Bluetooth

Jeżeli nigdy nie łączysz się z akcesoriami przez Bluetooth, nie ma powodu, aby mieć włączoną tę technologię. Jeśli zaś korzystasz z takich urządzeń jak zestawy słuchawkowe czy zewnętrzne głośniki, włączaj Bluetooth tylko gdy faktycznie masz zamiar korzystać z peryferiów.

Aby wyłączyć/włączyć Bluetooth, udaj się do ustawień iPhone'a i wejdź do pola "Bluetooth" - tam możesz włączać i wyłączać technologię. Warto też wiedzieć, że można zrobić to szybciej: przesuń palcem od dołu ekranu do góry, by wyświetlić Centrum Sterowania, a następnie stuknij palcem na środkowej ikonce z symbolem Bluetooth, by aktywować lub deaktywować tę łączność.

03

Baterię zużywa również połączenie Wi-Fi. Sieć bezprzewodowa jest często niezbędna podczas korzystania z telefonu, niemniej gdy akurat nie potrzebujemy połączenia z internetem, możemy deaktywować Wi-Fi. Można to zrobić w taki sam sposób, jak w przypadku Bluetooth - należy przejść do Centrum Sterowania i stuknąć palcem na ikonce Wi-Fi (druga od lewej). Warto dodać, że z poziomu Centrum Sterowania można także regulować jasność ekranu.

Wi-Fi i Bluetooth powinny być nieaktywne, gdy nie są potrzebne. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo cennych minut pracy na baterii. Dobrym pomysłem jest wyrobienie sobie odpowiedniego nawyku: gdy tylko nie korzystamy z internetu, wyłączamy Wi-Fi.

«« Początek « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 5)