Instalki.pl » Demonstracje » Internet » Jak aktywować kontrolę rodzicielską na TikToku? Chroń swoje dziecko
Środa, 30 Wrzesień 2020 10:41, Wpisany przez Patryk Korzeniecki
TikTok ochrona rodzicielska
Poradnik dla rodziców.

TikTok jest społecznościową platformą bardzo popularną wśród młodych nastolatków i dzieci. Niektórzy rodzice mogą jednak nie akceptować pewnych treści, które są w tym serwisie zamieszczane i chcą mieć kontrolę nad tym, co ogląda ich pociecha. Jak to zrobić?

TikTok i kontrola rodzicielska


Aby uzyskać kontrolę nad kontem TikTok swojego dziecka należy wejść w zakładkę "Ja", następnie w menu wywoływane przez ikonkę trzech kropek w prawym, górnym rogu i wybrać "Parowanie rodziny". W kolejnym kroku zaznaczamy opcję "Nastolatek".

TikTok wlaczenie ochronyWłączenie konta z ograniczeniami na TikToku jest bardzo proste / Foto: własne

Następnie skanujemy kod QR z urządzenia rodzica. Dzięki temu opiekun może zdecydować o dostępie do określonych treści, limitować czas spędzany przez dziecko na TikToku czy zarządzać tym, kto może wysyłać wiadomości do nastolatka. Możliwe jest także całkowite wyłączenie funkcji rozmów tekstowych.

Warto zaznaczyć, że TikTok w tym roku zastrzegł możliwość czatowania z zarejestrowanymi użytkownikami poniżej 16 lat.

TikTok włączenie ochrony rodzicielskiejPrzycisk "Skanuj kod" wyświetli ekran do odczytania kodu QR z telefonu rodzica / Foto: własne

TikTok zawiera sporo treści, które nie są odpowiednie dla młodych osób. Dzięki ograniczeniu funkcjonalności rodzice mają możliwość ustrzec swoją pociechę przed obrazami, których nie powinno oglądać. Poza tym chronią bezpieczeństwo dzieci i ich prywatność - zwłaszcza, że młode osoby często są naiwne i nieświadome zagrożeń płynących z korzystania z sieci. Nie uchowamy ich przed wszystkimi, ale możemy chociaż trochę zmniejszyć ryzyko.

Miejmy jednak w głowie, że same aplikacje również mogą być łase na dane... Niestety żyjemy w czasach, gdzie często zamiast pieniędzmi płacimy własnymi danymi.

Źródło: wł.