Jak w łatwy sposób blokować reklamy na Androidzie?

Bartek SzcześniakSkomentuj
Jak w łatwy sposób blokować reklamy na Androidzie?
{reklama-artykul}Reklamy są podstawowym źródłem dochodu wielu stron internetowych. Często jednak są one uciążliwe, a nawet przeszkadzają w przeglądaniu witryn. Na urządzeniach z Windowsem zazwyczaj rozwiązujemy to poprzez zainstalowanie odpowiedniej wtyczki w przeglądarce. Na Androidzie jednak takiego rozwiązania nie wykorzystamy. Możemy co prawda używać specjalnych przeglądarek oferujących wbudowane mechanizmy blokowania reklam, ale jest na to inny prosty sposób.

Wystarczy, że do połączenia z siecią wykorzystamy połączenie z serwerem DNS AdGuarda. Serwer ten praktycznie sam zrobi wszystko za nas, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się bezreklamowym Internetem. A jak to zrobić?

Jak zablokować reklamy na Androidzie?

Są na to 2 sposoby. Pierwszy z nich działa na urządzeniach z najnowszym systemem Android 9 Pie i jest banalnie prosty. Drugi natomiast jest nieco bardziej wymagający, ale zadziała również na starszym systemie. 

Blokowanie reklam na Androidzie 9 Pie

1. Wchodzimy w ustawienia systemu, a następnie w zakładkę Sieć i internet

2. Wybieramy zakładkę Zaawansowane

dns 1

3. Wybieramy Prywatny DNS, a w wyskakującym oknie musimy wpisać nazwę hosta dns.adguard.com, bądź dns-family.adguard.com, aby dodatkowo nałożyć filtr rodzinny

dns 2

4. Klikamy Zapisz i gotowe! Od tej pory serwer DNS AdGuarda będzie blokować wszelkie reklamy oraz zagrożenia, na jakie możemy natknąć się w sieci, a jeżeli wybraliśmy serwer z filtrem rodzinnym, to dodatkowo zabezpieczy urządzenie przed treściami nieodpowiednimi dla dzieci. 

Jednak ustawienie prywatnego DNS możliwe jest dopiero w Androidzie z numerkiem 9. Zdecydowana większość urządzeń będzie musiała więc jeszcze trochę poczekać na tę metodę. Jest jednak druga.

Blokowanie reklam na Androidzie 8.1 Oreo i starszych

1. Pobieramy aplikację DNS Changer

2. Uruchamiamy ją i w górnym polu wybieramy Custom DNS (Enter manually)

3. W dolnych polach wpisujemy kolejno adresy 176.103.130.130 oraz 176.103.130.131 
(176.103.130.132 oraz 176.103.130.134 dla połączenia z serwerem z filtrem rodzinnym)

dns3

4. Klikamy Start, dajemy stosowne uprawnienia i gotowe! 

Należy jedynie pamiętać, aby nie odinstalowywać aplikacji, a także ponownie uruchamiać połączenie z serwerem po każdym restarcie urządzenia.

Udostępnij

viriacci