Instalki.pl » Demonstracje » Internet » Skąd pobierać darmowe e-booki?
Wtorek, 06 Wrzesień 2016 15:30, Wpisany przez Wojtek Onyśków
czytnik ebookow
Wymieniamy kilka serwisów, z których można legalnie pobierać e-booki.

W dobie cyfryzacji nie trzeba już biegać do biblioteki, by zdobyć lekturę czy interesującą nas książkę. E-booki zyskują na popularności, a to sprawia, że w sieci powstaje coraz więcej miejsc z darmowymi e-książkami.

Poniżej przedstawiamy kilka serwisów, z których za darmo można pobrać w pełni legalne e-booki. Korzystając z nich mamy pewność, że nie łamiemy praw autorskich i robimy wszystko zgodnie z prawem.

Wolne Lektury

Wolne Lektury to serwis, który powinien na stałe zagościć w zakładkach uczniów. Znajdziemy w nim bowiem ogromny zbiór lektur szkolnych i książek z domeny publicznej, czyli takich, do których prawa autorskie już wygasły. Jest między innymi Sienkiewicz, Żeromski czy Mickiewicz, jak również szeroka rzesza zagranicznych autorów.

Książki można czytać online bezpośrednio w serwisie lub pobrać w jednym z kilku popularnych formatów: EPUB, MOBI, PDF, FB2 czy TXT. W zbiorze znajdziemy też audiobooki.

2016-09-06 15h13 48

Wikiźródła

Kolejnym interesującym serwisem są Wikiźródła. Znajdziemy tu utwory z domeny publicznej - nie tylko lektury, ale również szereg mniej znanych powieści, poezji, publicystyki czy dokumentów sprzed lat.

W Wikiźródłach wszystkie pozycje są dostępne w oryginalnych wydaniach, z oryginalną, często staropolską pisownią. Książki można czytać bezpośrednio w serwisie lub pobierać w formacie EPUB, PDF, a od niedawna także MOBI. Biblioteka serwisu zawiera niemal 130 tys. tekstów.

2016-09-06 15h14 04

Epodręczniki.pl

Poszukując pomocy naukowej w postaci podręczników szkolnych warto odwiedzić stronę epodreczniki.pl. Znajdziemy tam książki podzielone na stopień zaawansowania (edukacja wczesnoszkolna, podstawowa, gimnazjalna, ponadgimnazjalna) i tematykę (język polski, matematyka, historia, biologia itp.).

Podręczniki można przeglądać online lub pobrać w postaci pliku PDF.

2016-09-06 15h14 22

Bookini

Serwis Bookini zawiera około 2100 książek pochodzących z Polskiej Biblioteki Internetowej. Część z nich powiela się z Wolnymi Lekturami, część jest natomiast treścią unikalną, rzadko dostępną w innych portalach.

Sposób pobierania książek przypomina w tym przypadku realizację zamówienia w sklepie, jednak całość jest darmowa. Pliki są pobierane w formacie PRC, który jest odczytywany przez czytniki e-booków. W przypadku chęci konwersji na inny format należy skorzystać z programu Calibre.

2016-09-06 15h14 45
«« Początek « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 2)