Instalki.pl » Demonstracje » Internet » Jak założyć anonimową pocztę e-mail?
Wtorek, 12 Lipiec 2016 15:03, Wpisany przez Wojtek Onyśków
poczta email
Kilka porad, jak stworzyć i korzystać z anonimowej skrzynki pocztowej.

Jeszcze kilka lat temu nikt nie zawracał sobie głowy takimi kwestiami, jak prywatność czy anonimowość w sieci. Wraz z aferą wywołaną przez Edwarda Snowdena coraz więcej zaczęło się mówić na te tematy. Niektóre osoby poszukują rozwiązań, które pozwolą pozostać im anonimowym w sieci.

Poniżej prezentujemy kilka prostych porad wyjaśniających, w jaki sposób stworzyć i korzystać z anonimowej skrzynki pocztowej.

Skrzynka tymczasowa

Jeżeli anonimowej skrzynki pocztowej potrzebujemy wyłącznie do odbierania wiadomości, idealnym rozwiązaniem może się okazać skrzynka tymczasowa. Serwisy tego typu pozwalają w kilka sekund założyć konto pocztowe i zalogować się do nich bez podawania hasła.

Wśród popularnych usług tego typu warto wymienić chociażby Mailinator lub polski MigMail. Jak korzystać z takich serwisów? Poczta tymczasowa służy przede wszystkim do unikania spamu. Rejestrując się na portalach internetowych podajemy wymyślony przez siebie adres w domenie @migmail.pl lub @mailinator.com. Następnie przechodzimy do usługi i wpisujemy wcześniej podaną nazwę maila. Od razu zostaniemy zalogowani do skrzynki, gdzie znajdziemy wszystkie wiadomości.

2016-07-11 14h56 28
Plusem takiego rozwiązania jest szybki dostęp do poczty i możliwość ciągłej zmiany adresów. Warto jednak pamiętać, że do naszej poczty może mieć dostęp każdy zainteresowany. Wystarczy, że wpisze taką samą nazwę użytkownika, jak nasza.

Do minusów należy również zaliczyć brak możliwości odpowiedzi na wiadomości. Ponadto większość usług kasuje maile po 24 godzinach od otrzymania.

Pocztę tymczasową warto zatem wykorzystywać do rejestracji na mniej znaczących serwisach. Nie należy jej natomiast używać do prywatnej komunikacji.

Korzystaj z TOR-a

Chcąc pozostać anonimowym nie wystarczy włączenie trybu prywatnego (incognito) w przeglądarce. Owszem, takie rozwiązanie blokuje pliki cookies i sprawia, że ślady naszej aktywności nie są zapisywane, ale strony internetowe wciąż mogą rejestrować nasz adres IP.

Aby się przed tym uchronić, warto zainstalować przeglądarkę TOR. To specjalne narzędzie, które maskuje adres IP, łącząc się z wieloma osobami jednocześnie, które stanowią swego rodzaju węzły komunikacji.

2016-07-11 15h15 59
Takie rozwiązanie sprawia, że namierzenie naszego adresu IP, a co za tym idzie - tożsamości, jest niezwykle trudne. Warto przy tym jednak pamiętać, aby korzystając z TOR-a nie logować się do prywatnych skrzynek z oficjalnym imieniem i nazwiskiem. W ten bowiem sposób adresy IP mogą być skojarzone, a tożsamość zdemaskowana.

«« Początek « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 2)