Instalki.pl » Demonstracje » Internet » Jak usunąć konto na Instagramie i zapisać filmy i zdjęcia?
Wpisany przez Maksym Słomski
jak usunac konto na instagramie
W kilku prostych krokach.

Jak skasować profil na Instagramie? Zadanie to jest trudniejsze, niż by się mogło wydawać. Logika nakazuje bowiem, że stosowna opcja widniała będzie w aplikacji mobilnej. Niestety, przeszukiwanie apek stworzonych z myślą o systemach iOS i Android budzi jedynie frustrację. Stosownej opcji nie ma nigdzie w menu ustawień konta - gwarantuję, szukałem. Jedyna metoda na skasowanie konta na Instagramie zakłada wykorzystanie... przeglądarki internetowej.

Jak zapisać zdjęcia i filmy z Instagrama?


Zanim usuniesz swoje konto, powinieneś rozważyć pobranie kopii udostępnionych przez siebie zdjęć, filmów i innych informacji. Jeśli chcesz to zrobić:

1. Kliknij na ikonę swojego profilu w prawym dolnym rogu ekranu.

usuwanie instagrama 1
Źródło: mat. własny

2. Tapnij ikonkę z trzema kreskami w prawym górnym rogu ekranu i wybierz "Ustawienia" na samym dole.

usuwanie instagrama 2
Źródło: mat. własny

3. Wybierz "Zabezpieczenia", a następnie "Pobierz dane".

usuwanie instagrama 3
Źródło: mat. własny

4. Podaj adres e-mail, na który zostanie wysłany link do pliku zawierającego Twoje zdjęcia, komentarze, informacje profilowe i inne dane. Zgromadzenie i wysłanie tych danych może zająć nawet 48 godzin. Do tego czasu nie usuwaj swojego konta.

usuwanie instagrama 4
Źródło: mat. własny

Jak usunąć konto na Instagramie?


Jeśli zapisałeś już wszystkie swoje dane, a decyzja o usunięciu konta na Instagramie ostatecznie zapadła, powinieneś wykonać kilka prostych czynności z poziomu przeglądarki internetowej. Tak, usunięcie konta w serwisie Instagram nie jest możliwe z poziomu aplikacji. By usunąć profil na Instagramie:

1. Przejdź do strony --> "Usuń konto" <-- w przeglądarce na smartfonie, tablecie lub na komputerze. Konieczne będzie zalogowanie się na konto - bez podania stosownych danych rozpoczęcie procedury nie będzie możliwe.

usuwanie konta instagram 1
Źródło: mat. własny

2. Przed usunięciem konta z Instagrama musisz podać powód z listy. Ja swoje konto, zgodnie z zapowiedzią, usuwam w związku z lawinowo rosnącą liczbą reklam. A poza tym... po co mi Instagram?!

usuwanie konta instagram 2
Źródło: mat. własny

3. Wprowadź hasło do swojego profilu, aby potwierdzić usunięcie konta i kliknij "usuń konto".

Procedura usuwania konta potrwa miesiąc od chwili złożenia takiej dyspozycji. Wszystko po to, aby dać Ci szansę wycofania się z decyzji, gdybyś się jednak z niej rozmyślił. Co istotne, podczas usuwania konta Twój profil, zdjęcia oraz komentarze nie będą widoczne na Instagramie - zupełnie tak, jakby konto zostało już permanentnie usunięte.

Adieu!

Źródło: mat. własny