Instalki.pl » Demonstracje » Internet » Mozilla Firefox: Kontroluj, jakie strony mają dostęp do twoich danych
Poniedziałek, 28 Październik 2013 16:04, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Firefox logo

W dobie wszechobecnej inwigilacji bardzo ważnym czynnikiem jest świadomość tego problemu. Większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, jaka firma i kiedy ma dostęp do informacji dotyczących naszej aktywności w sieci. Użytkownicy przeglądarki Mozilla Firefox mogą teraz sprawdzić wszystkie powiązania za pomocą specjalnego rozszerzenia. W tym poradniku pokazujemy, jak tego dokonać.

Lightbeam to nowy dodatek, który wcześniej występował pod nazwą Collusion. Służy on do wizualizacji wszystkich powiązań pomiędzy stronami, które śledzą ruchy w internecie. Rozszerzenie analizuje nasze zachowania i kreuje czytelną mapę powiązań pomiędzy poszczególnymi stronami.

1. Aby zainstalować rozszerzenie Lightbeam, należy przejść na tę stronę. Następnie klikamy „Zainstaluj” i akceptujemy instalację.

lightbeam 5
2. Dodatek został zainstalowany. Od tej pory będzie analizował naszą aktywność, tworząc specjalną mapę stron, które mają dostęp do informacji na temat naszego zachowania w internecie. Aby przejrzeć listę powiązań, należy nacisnąć małą ikonkę, znajdującą się w prawym dolnym rogu przeglądarki.

lightbeam 1
«« Początek « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 2)