Instalki.pl » Demonstracje » Internet » Chrome: grupowanie rozszerzeń
Wtorek, 23 Kwiecień 2013 12:10, Wpisany przez Łukasz Nawrotek
word2013 Często instalujemy spore ilości rozszerzeń do przeglądarek. Z niektórych korzystamy raz kiedyś, lecz cały czas mamy je włączone, ponieważ ręczne włączanie i wyłączanie zabiera nam za dużo czasu. Ikonki takich rozszerzeń niepotrzebnie zajmują miejsce w oknie przeglądarki i przede wszystkim obciążają nasz komputer. Proste rozszerzenie Context do Chrome umożliwia grupowanie dodatków i aktywowanie konkretnych grup tylko w razie potrzeby.

Na samym początku musimy zainstalować rozszerzenie Context z Chrome Web Store. Kolejny krokiem jest skonfigurowanie rozszerzenia. Klikamy drugim klawiszem myszy na ikonę rozszerzenia, która znajduje się obok paska adresowego. Z menu kontekstowego wybieramy Opcje.


1

 

Nasze rozszerzenia możemy dodawać do grup (w rozszerzeniu Context nazwane są one kontekstami). Tworzymy nową grupę klikając na przycisk Nowy kontekst.


2

 

Wpisujemy nazwę naszego kontekstu (grupy) oraz wybieramy ikonę, która umożliwia szybszą identyfikację. Na końcu klikamy na przycisk Utwórz. Oczywiście możemy tworzyć tyle grup ile tylko będziemy potrzebować


3

 

Teraz dodajemy nasze rozszerzenia do konkretnych grup. Jest to bardzo prosta i szybka czynność. Na samej górze zobaczymy listę wszystkich dodatków, wystarczy że klikniemy i przeciągniemy konkretne rozszerzenie do wybranej grupy. Jeden dodatek może być dodany do kilku kontekstów (grup).


4

 

Ostatnią czynnością jest wybranie rozszerzeń, które są zawsze włączone i są niezależne od innych grup. By to zrobić musimy przeciągnąć wybrany dodatek na pole Zawsze aktywne rozszerzenia.


5

 

Na koniec bardzo ważna czynność, wprowadzenie każdej zmiany wymaga kliknięcia na przycisk Zapisz, który znajduje się na samym dole.

 

Od tego momentu mamy możliwość włączania lub wyłączania konkretnej grupy dodatków. Klikamy na ikonę rozszerzenia Context (obok paska adresowego) i klikamy na znak plus (włączenie konkretnej grupy dodatków) lub znak minus (wyłączenie konkretnej grupy dodatków). Możemy również włączyć lub wyłączyć wszystkie dodatki.


6

 

Do tego po instalacji nowych rozszerzeń zostaniemy zapytani, do jakiej grupy chcemy dodać nowy dodatek.


7