Instalki.pl » Demonstracje » Internet » Wyłączenie automatycznego odtwarzania filmów w przeglądarce internetowej
Piątek, 22 Luty 2013 12:35, Wpisany przez Wojtek Onyśków
player iconInternauci, którzy często korzystają z serwisu Youtube doskonale wiedzą, jak uciążliwe potrafi być autoodtwarzanie zamieszczonych tam filmików. Jest to szczególnie zauważalne w momencie, gdy otworzymy kilka okien, po czym następuje odtwarzanie każdego klipu. Przy większej ilości otwartych zakładek nie do końca wiemy, który film jest aktualnie odtwarzany, co może prowadzić do nerwowej sytuacji. Jak się jednak okazuje, wyłączenie tej uciążliwej funkcji jest bardzo proste.

Ustawienia przeglądarki internetowej jesteśmy w stanie zmienić w taki sposób, aby odtwarzanie następowało dopiero po naszym kliknięciu.

Google Chrome

Google Chrome wymaga zmiany jednej opcji. W tym celu w adresie przeglądarki wpisujemy: chrome://chrome/settings/content

auto1
Pojawi nam się okienko, w którym należy odszukać podkategorię „Wtyczki”, a następnie uaktywnić opcję „Kliknij, by uruchomić”.

auto2
Zatwierdzamy zmiany przyciskiem OK. Od tej pory żaden film nie odtworzy się automatycznie po wejściu w link.

Opera

W przypadku Opery sprawa wygląda podobnie. Aby zmienić standardowe ustawienia, należy kliknąć lewym przyciskiem myszy w menu „Opera”, które jest zlokalizowane w lewym górnym rogu przeglądarki, a następnie wybrać „Ustawienia” i „Preferencje”.

auto3
Następnie przechodzimy do zakładki „Zaawansowane” i z lewego menu wybieramy „Zawartość”. Aby dezaktywować autoodtwarzanie, należy zaznaczyć opcję „Włączaj wtyczki tylko na żądanie”. Zatwierdzamy zmiany, klikając przycisk OK.

auto4
Od tej pory filmy będą się włączały tylko i wyłącznie po naszym kliknięciu.

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox nie oferuje opcji wyłączenia autoodtwarzania z poziomu ustawień, jednak wystarczy zainstalować odpowiednią wtyczkę, by osiągnąć pożądany efekt. W tym też celu włączamy przeglądarkę i przechodzimy pod ten adres. Następnie klikamy opcję „Add to Firefox”.

auto6 Wybieramy opcję „Zainstaluj”

auto7
Po czym restartujemy przeglądarkę, korzystając z przycisku z lewej strony.

auto8
Od tej pory każdy film przed odtworzeniem będzie wymagał naszego kliknięcia.

auto9