Instalki.pl » Demonstracje » Internet » Ciągły tryb incognito w przeglądarce internetowej
Czwartek, 21 Luty 2013 12:12, Wpisany przez Wojtek Onyśków
zablokowany Tryb incognito zapewnia pełną prywatność podczas przeglądania stron internetowych. Po zakończonej sesji nie zostają po nas żadne niepożądane ślady, a przeglądarka nie zapamiętuje historii oraz danych logowania. Nie trzeba pisać, jak przydatna jest to opcja w niektórych przypadkach. Co jednak zrobić, aby tryb incognito włączał się automatycznie po rozpoczęciu pracy z przeglądarką? Ten poradnik wyjaśnia to krok po kroku.

Decydując się na taką opcję należy jednak pamiętać, iż prywatne dane nie będą zapisywane przez przeglądarkę i za każdym razem będziemy musieli wprowadzać je na nowo. Na dłuższą metę jest to niewygodne, jednak w niektórych przypadkach zastosowanie takiego tricku jest nieocenione.

Google Chrome

Aby uaktywnić ciągły tryb incognito w Google Chrome, należy zmodyfikować skrót programu. W pierwszej kolejności odnajdujemy skrót, którym włączamy Google Chrome (najczęściej znajduje się on na pulpicie bądź też jest przypięty do dolnego paska zadań). Klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję "Właściwości".

incognito 1
W polu "Element docelowy" dodajemy na końcu wiersza '-incognito' (bez apostrofów), po czym zatwierdzamy zmiany klikając przycisk OK.

incognito 2
Google Chrome będzie się od tej pory automatycznie włączał w trybie incognito. Należy jednak pamiętać, aby używać dokładnie tego skrótu, który zmodyfikowaliśmy. W przypadku użycia innego, program uruchomi się w normalnym trybie.

Mozilla Firefox

W przypadku Mozilli Firefox sprawa jest znacznie prostsza, gdyż przeglądarka posiada tę funkcję dostępną z poziomu opcji. Aby ją uaktywnić, klikamy przycisk Firefox zlokalizowany w lewym górnym rogu przeglądarki i wybieramy "Opcje".

incognito 3
Przechodzimy do zakładki "Prywatność" i z rozwijanego menu wybieramy "Program Firefox nie będzie pamiętał historii".

incognito 4
Od tej pory przeglądarka będzie się zachowywać tak samo, jak w trybie incognito, choć jej wygląd wcale nie będzie nas o tym informował.

Internet Explorer

Internet Explorer, podobnie jak Google Chrome, wymaga dodania komendy do skrótu programu. W pierwszej kolejności lokalizujemy skrót (najczęściej znajduje się on na pulpicie bądź też jest przypięty do dolnego paska zadań) i klikamy na nim prawym przyciskiem myszy, wybierając opcję "Właściwości".

incognito 5
Na końcu wiersza "Element docelowy" dopisujemy '-private' (bez apostrofów) po czym zatwierdzamy zmiany przyciskiem OK.

incognito 6
Internet Explorer będzie się od tej pory włączał w trybie incognito. Należy jednak pamiętać, aby używać dokładnie tego skrótu, który zmodyfikowaliśmy. W przypadku użycia innego, program uruchomi się w normalnym trybie.

Opera

W przypadku Opery sprawa wygląda podobnie. W pierwszej kolejności należy odszukać skrót programu (najczęściej znajduje się on na pulpicie bądź też jest przypięty do dolnego paska zadań) i kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy, wybierając „Właściwości”.

incognito 7
Na końcu wiersza "Element docelowy" dopisujemy ‘-newprivatetab’ (bez apostrofów) po czym zatwierdzamy zmiany, klikając przycisk OK.

incognito 8
Opera będzie od tego momentu działać w trybie incognito. W przypadku tej przeglądarki należy jednak pamiętać, iż otworzenie nowej karty w tradycyjny sposób spowoduje przejście na tryb normalny. Aby pozostać incognito, należy używać opcji „Nowa karta prywatna”.

incognito 9