Instalki.pl » Demonstracje » Grafika » Jak rozpoznać czcionkę z obrazka?
Wtorek, 23 Czerwiec 2015 15:14, Wpisany przez Wojtek Onyśków
czcionka
Widziałeś interesującą cię czcionkę na obrazku i koniecznie chcesz poznać jej nazwę? Sprawa wydaje się skomplikowana, jednak z pomocą przychodzą różnego rodzaju narzędzia, które automatycznie rozpoznają czcionkę z obrazka. W tym poradniku wyjaśniamy, jak z nich korzystać.

1. Do rozpoznania czcionki na obrazku posłuży nam narzędzie o nazwie What the font. Klikamy w ten link, aby je włączyć.

2. Nim jednak przystąpimy do rozpoznania, należy odpowiednio przygotować nasz obrazek. Wspomniane narzędzie obsługuje pliki w formatach PNG, GIF oraz JPEG, których wielkość nie przekracza 2 MB.

Aby poprawić skuteczność rozpoznawania, warto zadbać, by czcionka na obrazku nie posiadała zlewającego się tła. Najlepiej, jeżeli w ogóle czcionka będzie pozbawiona tła. Jeżeli to możliwe, warto pokusić się o jej wycięcie. Nie trzeba w tym celu posiadać wiedzy o programach graficznych. Jak wyciąć tło, wyjaśniamy w osobnym poradniku.

3. Gdy wszystko jest gotowe, przechodzimy do narzędzia What the font i wgrywamy nasze zdjęcie.

2015-06-23 15h05 33
4. Program postara się rozpoznać pojedyncze literki. Jeżeli nie zgadzają się one z tym, co zostało podświetlone na zdjęciu, warto nanieść stosowne poprawki. Pomoże to w rozpoznaniu czcionki. Jeżeli nie zaznaczono literki w pełni, pozostawiamy puste pole.

2015-06-23 15h08 30
5. Po przejściu dalej program wyświetli nam nazwę czcionki. W naszym przypadku było to Metroscript.

2015-06-23 15h10 21
Zobacz również: Rozpoznawanie czcionki na stronie internetowej