Instalki.pl » Demonstracje » Grafika » TOP 10: najlepsze darmowe programy do obróbki zdjęć
Poniedziałek, 04 Sierpień 2014 15:00, Wpisany przez Łukasz Nawrotek

najlepsze darmowe programy do obróbki zdjęć

Wakacje są z pewnością okresem, w którym karty pamięci zapełniają się zdjęciami w rekordowym tempie. Po powrocie okazuje się, że nie wszystkie ujęcia są w 100% satysfakcjonujące, z pomocą przychodzą programy komputerowe. Zebraliśmy listę 10 ciekawych programów umożliwiających edycję zdjęć, wszystkie są darmowe.

Chasys Draw IES

Licencja: Freeware (bezpłatna) / Rozmiar: 19.8 MB / System: Windows XP/Vista/7/8

Program Chasys Draw IES

Rozbudowany pakiet do edycji grafiki, możliwe jest korzystanie z warstw. Interfejs został zaprojektowany z myślą o użytkowniku, obsługa nie powinna sprawić problemów. Chasys zawiera panel zwany Tool Box, znajdziemy tak podstawowe narzędzia do malowania (m.in. pędzel, ołówek, linie).

Typowo dla wielbicieli zdjęć przygotowano duży zestaw filtrów oraz efektów. Historia wykonany operacji umożliwia szybkie cofnięcie wprowadzonych zmian. Chasys Draw IES obsługuje pliki RAW, posiada konwerter graficzny oraz przeglądarkę grafiki.


Program Chasys Draw IESProgram Chasys Draw IES


Fotor

Licencja: Freeware (bezpłatna) / Rozmiar: 58 MB / System: Windows XP/Vista/7/8

Program Fotor

Narzędzie typowo zaprojektowane z myślą o fotografiach, umożliwia szybką obróbkę zdjęć. Specjalne narzędzia i gotowe filtry pozwalają na wprowadzanie zmian wyłącznie za pomocą kilku kliknięć. Dostępne są również bardziej zaawansowane opcje.

Użytkownik może w wygodny sposób zmieniać jasność, kontrast, balans bieli, odcień i inne. Fotor umożliwia również uzyskanie efektu Tilt-shift. Warto wspomnieć również o narzędziu do przycinania, obsłudze EXIF. Stworzone dzieło szybko umieścimy na m.in. Facebook lub Flickr.


Program FotorProgram Fotor
«« Początek « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 5)