Instalki.pl » Demonstracje » Grafika

Jak rozpoznać czcionkę z obrazka?

PDF Drukuj Email
Wtorek, 23 Czerwiec 2015 15:14, Wpisany przez Wojtek Onyśków
czcionka
Widziałeś interesującą cię czcionkę na obrazku i koniecznie chcesz poznać jej nazwę? Sprawa wydaje się skomplikowana, jednak z pomocą przychodzą różnego rodzaju narzędzia, które automatycznie rozpoznają czcionkę z obrazka. W tym poradniku wyjaśniamy, jak z nich korzystać.
Zmieniony: Wtorek, 23 Czerwiec 2015 15:22
 

TOP 10: najlepsze darmowe programy do obróbki zdjęć

PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 04 Sierpień 2014 15:00, Wpisany przez Łukasz Nawrotek

najlepsze darmowe programy do obróbki zdjęć

Wakacje są z pewnością okresem, w którym karty pamięci zapełniają się zdjęciami w rekordowym tempie. Po powrocie okazuje się, że nie wszystkie ujęcia są w 100% satysfakcjonujące, z pomocą przychodzą programy komputerowe. Zebraliśmy listę 10 ciekawych programów umożliwiających edycję zdjęć, wszystkie są darmowe.
Zmieniony: Poniedziałek, 04 Sierpień 2014 15:01
 

XnView: umieszczenia daty wykonania na zdjęciu

PDF Drukuj Email
Sobota, 31 Maj 2014 07:55, Wpisany przez Łukasz Nawrotek
xnview logo Szczegóły dotyczące wykonanego zdjęcia możemy odczytać z danych EXIF (standard metadanych dla plików z obrazkami). Jedną z informacji jest data zrobienia zdjęcia, przedstawiamy jak za pomocą programu XnView automatycznie wstawić datę w konkretne miejsce wielu fotografii.
Zmieniony: Sobota, 31 Maj 2014 07:56
 

Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia?

PDF Drukuj Email
Wtorek, 20 Sierpień 2013 14:40, Wpisany przez Wojtek Onyśków

zmniejszanie zdjec

Zdjęcia w dużej rozdzielczości charakteryzują się bardzo dobrą jakością, jednakże kompletnie nie nadają się do zastosowań webowych - np. do publikacji na blogu czy też wysyłania przez pocztę e-mail, ze względu na duży rozmiar. W takim przypadku warto odpowiednio zmniejszyć fotografię, nie tracąc przy tym na jakości zdjęcia. W tym poradniku pokazujemy, jak w prosty sposób tego dokonać.
Zmieniony: Wtorek, 20 Sierpień 2013 14:45
 

Jak zrobić zrzut ekranu/pulpitu?

PDF Drukuj Email
Środa, 10 Lipiec 2013 15:05, Wpisany przez Wojtek Onyśków
zrzut ekranu Wykonanie zrzutu ekranu to czynność niezwykle prosta, niewymagająca żadnego zewnętrznego oprogramowania. Sprowadza się do kilku kroków, które przedstawiamy w poniższym poradniku. Dzięki temu w formie obrazu zapiszemy dokładnie to, co aktualnie widać na ekranie.
Zmieniony: Środa, 10 Lipiec 2013 15:47
 

Jak usunąć tło ze zdjęcia?

PDF Drukuj Email
Wtorek, 09 Lipiec 2013 12:20, Wpisany przez Wojtek Onyśków
clipping magicOdwieczne pytanie, które nurtuje wielu użytkowników dopiero co zaczynających swoją przygodę z obróbką graficzną. Okazuje się jednak, że usuwanie tła ze zdjęcia, pozostawiając zaznaczony element, jest o wiele prostsze, niż się wydaje i wykonalne nawet w kilkanaście sekund. Wystarczy skorzystać z odpowiedniego narzędzia. W tym poradniku pokazujemy, jak w prosty i szybki sposób usunąć tło ze zdjęcia.
Zmieniony: Wtorek, 09 Lipiec 2013 12:34
 

Tworzenie grafiki na portale społecznościowe

PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 08 Kwiecień 2013 13:37, Wpisany przez Wojtek Onyśków
social mediaKażdy portal społecznościowy posiada własne proporcje, których należy przestrzegać podczas wrzucania grafiki. Przygotowywanie zdjęcia profilowego do kilku różnych serwisów może być zatem uciążliwe i czasochłonne. Istnieje jednak prosty sposób na obróbkę grafiki za pomocą darmowej aplikacji Social Media Image Maker. W tym poradniku pokażemy, jak tego dokonać.
Zmieniony: Poniedziałek, 08 Kwiecień 2013 13:51
 

Picasa: Masowa zmiana rozmiarów zdjęć

PDF Drukuj Email
Czwartek, 14 Marzec 2013 14:52, Wpisany przez Wojtek Onyśków
massWrzucając zdjęcia do internetu należy zwrócić uwagę na ich wielkość. Zbyt duży format wydłuży czas wgrywania fotek i dodatkowo obciąży serwer. Warto zatem przed uploadem odpowiednio przygotować album, aby był on przystosowany do zastosowań webowych. Funkcja masowej zmiany rozmiaru zdjęć jest również przydatna w momencie, gdy chcemy nagrać album na płytę, jednakże wielkość fotografii znacznie wykracza poza pojemność nośnika. W tym poradniku przedstawiamy prosty sposób na zmniejszanie dużej ilości zdjęć za pomocą programu Picasa.
Zmieniony: Czwartek, 14 Marzec 2013 15:01
 
«« Początek « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnie »»

Strona 1 z 3