Instalki.pl » Demonstracje » Grafika

7 programów, z pomocą których odświeżysz stare zdjęcia

Piątek, 08 Lipiec 2022 15:30, Wpisany przez Anna Borzęcka
stare-zdjecia
Tchnij nowe życie w fotografie sprzed lat.
 

Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia? Szybki sposób z darmowym programem

Czwartek, 22 Kwiecień 2021 12:24, Wpisany przez Wojtek Onyśków

2021-04-22 125930

Zmieniamy rozdzielczość i wagę zdjęć.
 

Jak rozpoznać czcionkę z obrazka?

Wtorek, 23 Czerwiec 2015 14:14, Wpisany przez Wojtek Onyśków
czcionka
Widziałeś interesującą cię czcionkę na obrazku i koniecznie chcesz poznać jej nazwę? Sprawa wydaje się skomplikowana, jednak z pomocą przychodzą różnego rodzaju narzędzia, które automatycznie rozpoznają czcionkę z obrazka. W tym poradniku wyjaśniamy, jak z nich korzystać.
 

TOP 10: najlepsze darmowe programy do obróbki zdjęć

Poniedziałek, 04 Sierpień 2014 14:00, Wpisany przez Łukasz Nawrotek

najlepsze darmowe programy do obróbki zdjęć

Wakacje są z pewnością okresem, w którym karty pamięci zapełniają się zdjęciami w rekordowym tempie. Po powrocie okazuje się, że nie wszystkie ujęcia są w 100% satysfakcjonujące, z pomocą przychodzą programy komputerowe. Zebraliśmy listę 10 ciekawych programów umożliwiających edycję zdjęć, wszystkie są darmowe.
 

XnView: umieszczenia daty wykonania na zdjęciu

Sobota, 31 Maj 2014 06:55, Wpisany przez Łukasz Nawrotek
xnview logo Szczegóły dotyczące wykonanego zdjęcia możemy odczytać z danych EXIF (standard metadanych dla plików z obrazkami). Jedną z informacji jest data zrobienia zdjęcia, przedstawiamy jak za pomocą programu XnView automatycznie wstawić datę w konkretne miejsce wielu fotografii.
 

Jak zrobić zrzut ekranu/pulpitu?

Środa, 10 Lipiec 2013 14:05, Wpisany przez Wojtek Onyśków
zrzut ekranu Wykonanie zrzutu ekranu to czynność niezwykle prosta, niewymagająca żadnego zewnętrznego oprogramowania. Sprowadza się do kilku kroków, które przedstawiamy w poniższym poradniku. Dzięki temu w formie obrazu zapiszemy dokładnie to, co aktualnie widać na ekranie.
 

Jak usunąć tło ze zdjęcia?

Wtorek, 09 Lipiec 2013 11:20, Wpisany przez Wojtek Onyśków
clipping magicOdwieczne pytanie, które nurtuje wielu użytkowników dopiero co zaczynających swoją przygodę z obróbką graficzną. Okazuje się jednak, że usuwanie tła ze zdjęcia, pozostawiając zaznaczony element, jest o wiele prostsze, niż się wydaje i wykonalne nawet w kilkanaście sekund. Wystarczy skorzystać z odpowiedniego narzędzia. W tym poradniku pokazujemy, jak w prosty i szybki sposób usunąć tło ze zdjęcia.
 

Tworzenie grafiki na portale społecznościowe

Poniedziałek, 08 Kwiecień 2013 12:37, Wpisany przez Wojtek Onyśków
social mediaKażdy portal społecznościowy posiada własne proporcje, których należy przestrzegać podczas wrzucania grafiki. Przygotowywanie zdjęcia profilowego do kilku różnych serwisów może być zatem uciążliwe i czasochłonne. Istnieje jednak prosty sposób na obróbkę grafiki za pomocą darmowej aplikacji Social Media Image Maker. W tym poradniku pokażemy, jak tego dokonać.
 
«« Początek « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnie »»

Strona 1 z 3