Instalki.pl » Demonstracje » Biuro » Office Web Apps: Podstawowe funkcje usługi
Czwartek, 10 Październik 2013 14:08, Wpisany przez Wojtek Onyśków

office web apps

Tworzenie i przechowywanie dokumentów w chmurze staje się coraz bardziej popularne. Większość użytkowników korzysta z sieciowych rozwiązań firmy Google. Istnieją jednak alternatywy dla tych usług. Największym konkurentem jest Microsoft, który udostępnia za darmo interfejs niemal identyczny do desktopowych aplikacji Office, co jest niebywałą zaletą. W tym poradniku pokazujemy, jak zacząć korzystać z Office Web Apps oraz prezentujemy ich podstawowe możliwości.

Na pierwszy rzut oka Office Web Apps nie różnią się niczym od desktopowych wersji, po co zatem przepłacać, skoro są one dostępne za darmo w internecie? Tutaj kwestia jest sporna. Po pierwsze, wymagają one ciągłego dostępu do internetu. Po drugie, pliki tworzone i przechowywane są na serwerach Microsoftu, choć istnieje oczywiście możliwość przekopiowania ich na własny dysk twardy. Po trzecie, możliwości w porównaniu z wersją desktopową są mocno ograniczone. Nie przeszkadza to jednak w komfortowym tworzeniu podstawowych dokumentów. Jak zatem zacząć korzystać z Office Web Apps?

1. W pierwszej kolejności przechodzimy pod ten adres i logujemy się swoim kontem Microsoftu. Live ID jest także wykorzystywane w Windows Phone, Windows 8 czy chociażby w Xbox Live. Jeżeli natomiast nie posiadamy aktywnego konta, zakładamy nowe - oczywiście za darmo.

office web apps 1
2. Zostaniemy przeniesieni do naszego dysku sieciowego SkyDrive (usługa analogiczna do Google Drive), gdzie możemy rozpocząć tworzenie dokumentów za pomocą Office Web Apps. Dla przykładu, aby stworzyć dokument tekstowy, przechodzimy do menu „Utwórz”, a następnie wybieramy „Dokument programu Word”.

office web apps 2
3. Zostaniemy poproszeni o wpisanie nazwy dokumentu.

office web apps 3
«« Początek « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 3)