Instalki.pl » Demonstracje » Biuro » Opera: konfiguracja klienta pocztowego w przeglądarce
Wtorek, 19 Marzec 2013 13:58, Wpisany przez Wojtek Onyśków
opera-logo001Opera to popularna przeglądarka internetowa, która wyróżnia się dużą szybkością działania i intuicyjnym designem. Mało kto jednak wie, iż z poziomu przeglądarki jesteśmy w stanie odbierać oraz wysyłać wiadomości e-mail i nie potrzebujemy do tego żadnego zewnętrznego programu. W tym poradniku pokazujemy, jak poprawnie skonfigurować pocztę w Operze.


Jeżeli jeszcze nie posiadamy Opery, możemy ją ściągnąć z naszych zasobów. Po instalacji uruchamiamy aplikację. Przechodzimy do menu zlokalizowanego w lewym górnym rogu, a następnie wybieramy opcję „Konta poczty i czatu”.

opera konto1
Wyskoczy nam komunikat informujący o założeniu konta. Naciskamy „Tak”.

opera konto2
W następnym okienku należy zdecydować się na rodzaj konta. W naszym przypadku jest to „Poczta”. Przechodzimy dalej.

opera konto3
Wpisujemy imię oraz nazwisko (bądź jakąkolwiek nazwę) oraz podajemy adres mailowy, który chcemy podpiąć. Przechodzimy dalej.

opera konto4
W następnym etapie należy wpisać nazwę użytkownika. Jest to zawsze człon znajdujący się przed znakiem @. Dla adresu Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. będzie to jan_kowalski. Następnie podajemy hasło do naszego konta mailowego.

opera konto5
Naciskamy przycisk „Zakończ”. Nasze konto powinno być skonfigurowane. Najbardziej popularne skrzynki pocztowe nie wymagają dodatkowych ustawień, gdyż Opera pobiera je sama z serwera. W przypadku skrzynki firmowej (bądź jakiejkolwiek mniej popularnej) pojawi nam się okienko, w którym będziemy musieli podać dokładne ustawienia, dostarczone przez obsługę konta pocztowego.

opera konto6
Od tej pory naszą skrzynkę pocztową jesteśmy w stanie obsługiwać z poziomu Opery.