Instalki.pl » Demonstracje » Bezpieczeństwo » SafeIP: ukryj swój adres IP przed innymi
Poniedziałek, 20 Maj 2013 13:14, Wpisany przez Łukasz Nawrotek
word2013 SafeIP jest bezpłatnym programem do ukrywania adresu IP i ochrony tożsamości użytkownika w sieci internetowej. Narzędzie pozwala wybrać za pomocą dwóch kliknieć lokalizacje adresu IP, jak również może blokować reklamy lub złośliwe oprogramowanie. Przedstawiamy jak korzystać z tej darmowej aplikacji.


Na samym początku ściągamy SafeIP i instalujemy na naszym komputerze. Po zainstalowaniu zobaczymy pytanie, czy chcemy wyłączyć wszystkie programy, które korzystają z Internetu. Klikamy Tak.


safeip 1

 

Po uruchomieniu zmienimy język na polski. Przechodzimy do zakładki Language.


konfiguracja SafeIP

 

Pojawi nam się lista dostępnych języków, wybieramy oczywiście Polski.


safeip 3

 

Ukrycie własnego adresu IP jest bardzo proste. Szukamy na liście Wybierz IP lokalizację odpowiadającej nam lokalizacji adresu IP. Następnie klikamy dwukrotnie na wybraną pozycję.


safeip 77

 

 W górnej części okna zobaczymy, z jakiego adresu IP aktualnie korzystamy. Adres możemy również sprawdzić np. na stronie ip.freesafeip.comObok danych na temat naszego adresu IP znajduje się przycisk Rozłącz, dzięki któremu przestaniemy korzystać z serwera proxy. Do dyspozycji mamy również opcję Zmień IP, czyli wybranie innego adresu IP z tej samej lokalizacji. 


safeip 4

 

Dodatkowe opcje

SafeIP udostępnia dodatkowe funkcje, które w prosty sposób możemy włączyć. Przejdźmy do zakładki Ustawienia, tutaj możemy m.in włączyć ochronę przed złośliwym oprogramowaniem (Blokuj Malware). Jak również zablokować reklamy, włączyć ochronę śledzenia ciasteczek albo nagłówka Referer. Może również ustawić automatyczną zmianę adresu IP co określony czas. Zaznaczamy pole Zmień IP automatycznie. Następnie w pole poniżej wpisujemy liczbę minut, po których nastąpi zmiana.


safeip 5

 

Ostatnią opcją jest możliwość optymalizacji połączenia pod kątem sposobu wykorzystania SafeIP. Do dyspozycji, w wersji darmowej, otrzymujemy:

  • Anonimowe przeglądanie stron WWW- zalecane do przeglądania Internetu, gier online
  • Szybkie przesyłanie strumieniowe treści- zalecane w przypadku oglądania filmów lub słuchania radia w sieci
  • Mass mailing- zalecane w przypadku wysyłania masowych e-maili.


safeip 6