Instalki.pl » Android » Fotografia » Adobe Lightroom 8.1.2

Adobe Lightroom

8.1.2
Fotografia
Rozmiar:
34 KB
Aktualizacja:
18.02.2023
Producent:
Cena:
Bezpłatne
Kategoria:
Fotografia
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
2962 (75 w tym miesiącu)
Pobrano (Sklep Play):
100 milionów
Opis Adobe Lightroom 8.1.2
 
 

Użytkownicy urządzeń Apple’a od października, a telefonów i tabletów z Androidem od 7 grudnia mogą korzystać z mobilnej wersji Adobe Photoshop Lightroom zupełnie za darmo. Aplikacja nie jest nowym tytułem, jednak do tej pory korzystać mogli z niej jedynie abonenci Adobe Creative Cloud. Najtańszy z pakietów Adobe CC kosztuje 146,71 euro rocznie, więc z mobilnego Lightrooma korzystały głównie osoby, które profesjonalnie zajmują się fotografią.

Teraz logowanie się do usług Adobe przestało być konieczne, choć nadal jest dostępne – możemy dzięki niemu synchronizować zdjęcia z chmurą i kontynuować ich obrabianie na komputerze. Zestaw narzędzi dostępny na telefonie jest, jak nietrudno się domyślić, jedynie namiastką możliwości desktopowej aplikacji. Niemniej jednak to wciąż precyzyjne i subtelne algorytmy Adobe, które nie degradują aż tak finalnych plików, jak Instagram czy proste edytory zdjęć dla Androida.

Interfejs jest dosyć toporny, ale analogie do większego brata pozwalają szybko odnaleźć się osobom znającym Lightrooma. Co ciekawe, nie zabrakło rozbudowanej kontroli nad kanałami kolorów, możliwa jest edycja krzywej tonalnej, jak i dostajemy praktycznie cały podstawowy zasobnik Lightrooma, z redukcją przepaleń i kontrolą cieni włącznie. Po kilku poprawkach temacie ergonomii, Adobe może zdominować rynek obróbki zdjęć na telefonach. To przydatna aplikacja szczególnie dla osób, którym zależy na dyskretnych poprawkach, a nie przesadzonym kiczu.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook