Instalki.pl » Aktualności » Technika » Polski start-up podbija stacje paliw. Nietuzinkowy pomysł ma sens
Niedziela, 06 Luty 2022 17:18, Wpisany przez Maksym Słomski
pralkomat break wash
Interesująca koncepcja.

Gdzie zrobić pranie w trasie? Kierowcy samochodów ciężarowych i wszyscy inni chętni mogą już teraz korzystać z urządzeń stworzonych przez polski start-up o nazwie Break&Wash. Rozstawione na stacjach benzynowych, centrach dużych miast oraz Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) pralko-suszarki pozwalają w błyskawiczny sposób wyprać i odświeżyć brudne ubrania.

Break&Wash rozwija sieć pralkomatów


Break&Wash jeszcze w pierwszym kwartale tego roku zamierza postawić 40 nowoczesnych urządzeń, zapewniających dostęp do produktów i usług przez 24 godziny na dobę. Przed końcem bieżącego roku w Polsce ma stanąć łącznie ponad 140 takich urządzeń. Docelowo pojawią się one również w akademikach, zakładach pracy oraz wszędzie tam, gdzie może być na nie zapotrzebowanie.

Ile kosztuje skorzystanie z pralkomatu Break&Wash? Niewiele. Cena prania to 15 złotych, a suszenia - 8 złotych. Za detergent do prania płaci się złotówkę ekstra, o ile samemu się nim nie dysponuje. Automat przyjmuje zarówno proszek, jak i kapsułki. Proces prania i suszenia zajmuje maksymalnie około godziny, co pozwala truckerom robić je w trakcie na przykład dłuższego postoju. Samo pranie to, 20, 30 lub 45 minut, suszenie to dodatkowe 20 minut. Maksymalny wkład to 6,5 kg.

pralkomat break wash 2
Źródło: Break&Wash

Urządzenia Break&Wash przyjmują gotówkę w postaci monet, karty płatnicze, karty opłacone przez pracodawców oraz karty pre-paid.

Co ciekawe, część energii potrzebnej do zasilania urządzeń pochodzi z paneli fotowoltaicznych, umieszczanych na daszkach nad automatami.

"Chcemy, aby nasze pralkomaty były dostępne w całej Polsce. Myślimy jednak o naszych rozwiązaniach długofalowo, dlatego w drugim kwartale 2022 roku planujemy podjąć współpracę z firmą z branży fotowoltaicznej. Dzięki temu nasze urządzenia staną się jeszcze bardziej nowoczesne i ekologiczne" – mówi Krzysztof Lubiszewski, prezes Break&Wash.

Gdzie znajdują się automaty piorące Break&Wash? Na tę chwilę w 20 lokalizacjach.

pralkomaty
Lista lokalizacji automatów piorących break&Wash. | Źródło: mat. własny -zrzut ekranu ze strony Break&Wash

Źródło: Break