Instalki.pl » Aktualności » Technika » Elon Musk zdradził nieco więcej na temat przyszłości internetu Starlink
Wtorek, 23 Luty 2021 12:32, Wpisany przez Aleksander Piskorz
cd projekt zhakowany 2
Plany są ambitne.

Elon Musk postanowił zdradzić nieco więcej na temat przyszłości Starlink oraz rozwoju samej usługi. Obecnie z internetu satelitarnego SpaceX korzysta już ponad 10 tys. osób. Ta liczba będzie sukcesywnie rosła – tak samo, jak i prędkość, która będzie oferowana przez internet Elona Muska. Na postępy trzeba będzie jednak jeszcze chwilę poczekać.

Starlink będzie dwa razy szybszy

Obecnie wysoko nad chmurami pracuje już 1000 małych satelitów Starlink – ich liczba będzie się sukcesywnie zwiększać wraz z czasem. Usługa beta internetu satelitarnego oferuje użytkownikom na terenie USA, Kanady i Wielkiej Brytanii prędkość na poziomie około 100 Mb/s. Jeszcze w 2021 roku ta prędkość ma wzrosnąć do 300 Mb/s. Oznaczałoby to potrojenie obecnej prędkości, co samo w sobie wygląda naprawdę imponująco.

W 2021 roku Starlink ma także doczekać się ulepszeń związanych z opóźnieniami przesyłu danych – te zostaną zmniejszone do około 20 milisekund. To dwa razy szybciej niż w przypadku obecnie działającego systemu.


Ile satelitów zostanie wysłanych w kosmos?


Elon Musk twierdzi, iż do końca 2021 roku SpaceX będzie w stanie umieścić na orbicie Ziemi taką liczbę satelitów, która zapewni zasięg większości mieszkańców Ziemi. Nasza planeta ma być w pełni pokryta sygnałem od Starlink już w 2022 roku.

W ostatnim czasie poznaliśmy polskie ceny usługi Starlink i trzeba przyznać, że mogą one zwalać z nóg. Z drugiej strony jednak, w przypadku osób mieszkających na terenach mało zaludnionych oraz poza dużymi miastami, Starlink może być prawdziwym zbawieniem.

Szacuje się, że Starlink może ostatecznie wygenerować około 50 miliardów dolarów rocznego przychodu i zagarnąć dla siebie nawet kilka procent udziałów w globalnym rynku telekomunikacyjnym.

Źródło: DT / fot. SpaceX - Unsplash